FBC Merkur
FBC Merkur
  MERKUR
statistika
priprava
historie
rekordy
fotogalerie
  SEZÓNY
2017 / 2018
 tabulka
 statistika - Merkur
 utkání
2016 / 2017
 tabulka
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2015 / 2016
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2014 / 2015
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2013 / 2014
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2012 / 2013
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2011 / 2012
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
 B - tym
2010 / 2011
2009 / 2010
2008 / 2009
2007 / 2008
2006 / 2007
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentá?e
 utkání
 v??dky
 ?nky
 B - t??a>
2005 / 2006
2004 / 2005
2003 / 2004
2002 / 2003
2001 / 2002
2000 / 2001
1999 / 2000SKS


Copyright © 2022
Ond??Hanu?& Michal Cik?k

MERKUR -> lnky
12.07.2007 Summer cup 2007 aneb horší už to být nemohlo
23.04.2007 Jaký byl poslední turnaj a celá sezóna?
10.04.2007 Hodnocení hráčů FBC Merkur Praha
07.04.2007 O vítězi a dvou postupujících se rozhodne až na posledním turnaji
06.03.2007 V boji o postup zůstavají stále čtyři celky
08.01.2007 Podzimní část vykreslila favority
05.12.2006 F.C. Vorms a C.S.K.A Hlásná Třebáň pokračují ve vítězném tažení
20.11.2006 Další turnaj poznal jen tři vítěze a tři poražené
31.10.2006 Lídr padl, ve vedení hned čtyři týmy
16.10.2006 Lídr prohrál, ale zůstává na první pozici
08.10.2006 Po 4. kole je suverenní už jen EMCO
18.09.2006 Naplno bodovalo jen EMCO a Vodolka
12.09.2006 Týmy 1. pražské ligy pro sezónu 2006-2007
12.07.2007

Na základě událostí, které se letos odehráli na přátelském turnaji v Liberci, jsem se rozhodl zvláště kvůli našemu spoluhráči Pavlu Klemerovi, něco málo o jeho dění sepsat. Pavel se totiž s turnajem loučil v katastrofálním stavu, který si ale nepřivodil sám..

Pravda pro mě skončil turnaj již v prvním zápase, kdy jsem po střetu s protihráčem cestoval zpět do Prahy se zlomenou klíční kostí. To jsem ale netušil, že právě tato neblahá událost nebude na tomto turnaji jedinou a co hlavně tou nejhorší. Zlomenina z utkání do sportu jednoduše patří, ovšem incident, který postihl Pavla nepatří ani do sportu a už vůbec ne do normálně žijící společnosti.

Chucky (Pavel Klemera) totiž za mnou do Prahy musel taky předčasně, ale v podstatně horším stavu. Výčet jeho zranění je následující: zlomené nosní kůstky, zlomená lícní kost a zlomená horní čelist. A ptáte se jak k takovýmto zraněním přišel? Odpověď je jednoduchá. Byla to práce jednoho nejspíše mnohými uznávaného hráče, kapitána extraligového týmu SSK Future Adama Kovacse. Do této doby podle všeho bezproblémový hráč, totiž naprosto nepochopitelně po lehké potyčce s našimi spoluhráči na tamních kolejích, kde byly všechny týmy ubytovány, zvolil řešení opravdu zvířecí. V době kdy se situace zklidnila a všichni se již odebírali zpět na své pokoje si nemohl odpustit závěrečnou tečku. Jenže nebyla to tečka, ale kopanec do obličeje nic netušícímu Pavlovi, který byl akorát na odchodu. Smůla byla ta, že Pavel přišel jen situaci uklidnit, moc dobře vím, že on nepatří mezi agresivní typy a tak to zase odnesl jak to bývá ten, který se téměř nezúčastnil. Následky pro něj byly ovšem k překvapení všech a nejspíš i samotného Kovacse mnohem horší. V Praze si v nemocnici poležel 4 dny, snad se nyní cítí už o něco lépe.

To jak se nadále bude tento incident řešit, to necháme jen na Pavlovi. Zvažujeme poslat oficiální stížnost na chování výše uvedeného hráče na ČFBU a žádat pro něj i sportovní trest. Na Adama Kovacse byla totiž již podáno trestní oznámení na Policii ČR a událost je nyní v řešení mezi zúčastněnými. Ale jak říkám, všechno necháme na Chuckym, jak se rozhodne celou věc řešit. Za všechny členy našeho týmu mu přeji brzké uzdravení a doufám, že se podobné incidenty už nebudou opakovat. #27

23.04.2007

V neděli 22.4. roku 2007 se nᚠtým stal po jednom roce opět vítězem 1. pražské ligy a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Vyhráli jsme s náskokem tří bodů a zvláště na posledním turnaji jsme ukázali, že první místo nebylo jen náhodou.

V prvním zápase nás čekal přímý souboj o první příčku a zároveň i o postup s F.C. Vorms Praha. K zápasu jsme přistoupili velmi zodpovědně a i díky báječné podpoře z hlediště, o kterou se postarali kluci z béčka, jsme důležitý souboj dotáhli k zaslouženému vítězství. Pro Červi, kteří měli vše ve vlastních rukou se poslední turnaj nakonec stal pohromou. K jistotě postupu jim stačilo s námi uhrát bod a poradit si v poslední době s nepříliš nebezpečným Emcem Cholerics, ale ani v jednom případě se jim to nepodařilo. My jsme je díky famózní druhé a především třetí třetině nakonec smetli 9-3 a Emco je porazilo o gól. I tak jejich šance stále žila, protože poslední zápas sezóny jsme hráli my s C.S.K.A Hlásnou Třebání a v případě naší výhry my se z postupu radovali právě Vorms Praha. My jsme zápas úplně neodevzdali, jenže jsme k němu nepřistoupili zodpovědně, protože už jako jistí mistři, jsme si po zápase s Vorms dovolili menší oslavu a načepovali do sebe nějaké ty pivíčka. Myslím ale, že se Červi mohou zlobit akorát tak na sebe, protože kdyby bývali udolali Emco, pak by rovněž postupovali. Na kdyby se ale nehraje a nakonec postoupila Třebáň, která podle mě je lepším týmem. Byl to tedy velmi zajímavý závěr a my se teď pojďme poohlédnout, jak ta naše sezóna vlastně vypadala.

Předsezónní vyhlídky byly z naší strany poměrně optimistické, jako sestupující z vyšší soutěže jsme měli nějaké ty zkušenosti navíc a ty jsme chtěli zúročit právě v této lize. Jenže vstup do sezóny se nám úplně nevydařil podle našich představ a po 8 odehraných kolech jsme byli na 6. místě. Nᚠuž jako vždy slabší podzim nás ale nijak zvláště nerozhodil a naopak jsme se již ke konci první poloviny soutěže dostali do dobré pohody a formy. No a právě z ní také vyplynula nevídaná série 14 utkání bez prohry, přičemž jsme v rovných 13 utkání zvítězili. Naši sérii vlastně tak ukončil až poslední zápas s C.S.K.A, ale to jsme už byli mistři ligy a tak nás to rozhodně nemrzelo. Prezentovali jsme se nejlepším útokem v lize, z odehraných 24 utkání jsme nasbírali 145 vstřelených branek, což dává průměr něco málo přes šest vsítěných branek na zápas, což už je pěkná porce. I naše obrana se nakonec stala druhou nejlepší v soutěži, inkasovali jsme 70 branek a jen třetí Vorms s 64 obdrženými brankami se mohli pyšnit lepší obranou. Co nám letos rovněž pomohlo, že naše brankářská dvojice TomᚠKadlec a Jan Demjan odváděla v brance nadprůměrné výkony a v důležitých zápasech to byli právě oni, kteří byli rozhodujícím faktorem našeho vítězství. Dokonalým příkladem pak byl právě veledůležitý předposlední zápas s Vorms, kde brankář byl nejviditelnějším rozdílem mezi oběma mužstvy. Za celou sezónu jsme tedy prohráli jen čtyři utkání, dvakrát s C.S.K.A, jednou s Vorms a překvapivě i s nakonec předposledním Bourbonem. Zaznamenali jsme také dvě remízy, obě s AGC Malou Stranou. Jinak jsme na hřišti téměř ve všech zápasech dominovali a vždy vítězili o více než dvě branky. Myslím si, že jsme předváděli v soutěži vůbec nejvyrovnanější výkony a právě díky této skutečnosti jsme dotáhli sezónu až k absolutnímu vítězství. Takže vzdejme hold mistrům a čest poraženým. Vítězem 1. pražské ligy se pro soutěžní ročník 2006-2007 stal tým FBC Merkur Praha. Hodnocení mužstev brzy...

10.04.2007

Dovolil jsem si zde uvést pár řádků o každém z vás, co se týče vašeho herního projevu. Doufám, že se tím nikoho nedotknu. Tento názor berte jako můj vlastní na hru vás všech. Petr #13 Přidáno i hodnocení hráčů B-týmu, které udělal Karel #81 a brankářů Michal #27.

LukᚠKouba - Koubis #68
Lukᚠje hráč, jehož čtení hry a poziční hra patří k nejlepším v týmu ne-li celé lize. Jeho další plus je tvrdá a poměrně i přesná střelba jak tahem, tak golfem, navíc disponuje velmi dobrou fyzičkou. K jeho slabším stránkám patří hra směrem dopředu a myslím tím hlavně rozehrávku. Vím, že se rozehrává těžko, když se útočníci nehnou, ale máme v týmu i obránce, který dokáže rozehrát útočnou akci jinak než lobem přes půl hřiště. Až na tomhle zapracuje, bude dle mě patřit k nejlepším obráncům v lize. A ještě malé plus nakonec – jeho zkušenosti s dřívější hrou na postu centra z něj dělají jednoho z nejuniverzálnější hráčů v týmu.

Daniel Holec – Cartman #21
K Danovo největším přednostem patří navzdory tomu, že je obránce dělat zmatek a střílet góly když je potřeba z předbrankového prostoru soupeřovo branky. Danovo další devízou je poměrně dobrá poziční a celkem tvrdá hra, ne však za hranicí pravidel. Jinak doufám, že se Dan neurazí ale dle mě je to největší záhada Merkuru. Nemá moc dobrou střelu ani rychlost, ale jak už jsem uváděl výše, vše dohání čtením hry a důrazem. Právě proto je velmi důležitou součástí našich obranných řad.

Martin Chudoba – Kozlík #88
Martin je v současné chvíli zřejmě nejlepší obránce Merkuru. Jeho hra dozadu je tvrdá a v situaci jeden na jednoho přes něj projde jen skutečně málo kdo, navíc dokáže uklidnit a až milimetrově přesně rozehrát akci směrem dopředu. Jeho střílené přihrávky jsou opravdu parádní. K jeho mínusům patří podle mě střela švihem. Tím nechci říct, že jí nemá ba právě naopak, ale při hře ji využívá velmi málo a tak mu při střele míček občas ujede. Další Martinův neduh je trefování prvních bránících hráčů soupeře z čehož pak hrozí brejky. Oproti Lukášovi občas taky vzadu vysekne nějakou tu minelu, ale díky jeho rychlosti ji dokáže ještě zavčasu napravit. To je nejlepší obránce Merkuru Martin Chudoba.

Martin Pešek – Šíp #9
Na Martina zbyla nevděčná role čtvrtého obránce, přestože v béčku hraje na útočném křídle. Nicméně s touto úlohou se dokázal popasovat velmi dobře a v obraně jsem ho moc chyb udělat neviděl. Navíc se nezapře jeho útočná laděnost a až neuvěřitelný tah na branku. Ve hře jeden na jednoho si troufám říct, že je schopen přejít přes téměř kohokoliv. Mezi jeho mínusy patří tvrdá hra za hranicemi pravidel a následná vylučování plus zbytečné řeči směrem k rozhodčím. Docházka na tréninky je u Martina kapitolou sama pro sebe. Závěrem bych ještě vyzdvihl jeho rychlost, kterou se řadí mezi nejrychlejší hráče v týmu.

TomᚠVotrubec – Tomík #19
Tomᚠje hráč jehož největší kredit je ve střelbě a už tahem či golfem. Oba typy střely má velmi tvrdé a navíc až chirurgicky přesné. Této devízy dokáže Tomᚠstoprocentně využít. Svědčí o tom i fakt, že v současné chvíli vede kanadské bodování týmu.A teď něco k jeho mínusům, kterých moc nemá, ale ten jeden z těch dvou, které zde budu na jeho adresu jmenovat je k nepřehlédnutí a sice pohyb na hřišti, který patří mezi a Tomᚠse snad neurazí nejhorší v týmu. Při rozehrávce obráncům skutečně moc svým stáním na půlce nepomůže a nemůže se tak divit, že míček do stojící pozice navíc s protihráčem na zádech dostane jen zřídka. Jeho druhým neduhem, který už však nemá nijak velký vliv na hru je jeho neustále remcání a nespokojenost téměř se vším a lenost něco udělat proto, aby to, či ono bylo lepší. Nakonec bych ještě přidal pochvalu za zdravé sebevědomí a neutuchající chu na hospodu.

Ondra Hanuš – Ondra #16
Tento hráč je ještě s Venckem Hrubým jednoznačně největší dříč týmu, který odvede za jeden zápas víc černé práce, než někteří jiní hráči za půl sezóny. Jeho další velkou devízou je fyzička, kterou má s Lukášem Koubou jednoznačně o třídu výš než zbytek týmu. Mezi jeho mínusy patří nepříliš velká rychlost, zakončení a celková hra dopředu. Na jeho obranu je ale nutno dodat že jeho úloha v lajně není góly dávat ale spíše se jim snažit zabránit a to plní více než dobře. Navíc v současné době mu konečně začalo přát i štěstíčko a něco mu tam po čase zase spadlo. A na závěr takovou vsuvku. Všiml jste si někdo, že Ondra je téměř vždycky první, kdo si jde před zápasem, nebo mezi třetinami plácnout? To bych přidal taky k jeho plusům.

Michal Cikánek – Velkej #27
Jednoznačně nejlepší hráč Merkuru bez něhož, by jsme nehráli soutěž, kterou hrajeme. K jeho plusům patří rychlost, střelba tahem i golfem, která je nejtvrdší v týmu a navíc na jeho postavu hromotluka až překvapivě dobrá technika. Mínusů moc nemá, ale přesto si dva neodpustím. Herně toho Michalovi moc vytknout nejde, jeho problém je spíš v tom, že se nedokáže kousnout když se mu nedaří a o to víc dřít. Zářný příklad toho byl poslední turnaj kdy s novou hokejkou párkrát přestřelil a po té už se jen rezignovaně usmíval a nebyl to prostě jeho standardní výkon. Takhle je to při zápase, když se však podobně nedaří na tréninku je na můj vkus občas až zbytečně moc agresivní a následně urážlivý. Závěrem mu patří ještě jedno velké plus za starání se o tzv. mimoflorbalové věci. Myslím tím komentáře, statistiky a zkrátka celé stránky a celý chod našeho týmu. Tolik k naší jedničce.

Míra Houžvička – Míra #7
Míra je spolu s Ondrou dříčem a pro Merkur by dýchal. Jeho střelba patří k lepšímu průměru v týmu. Další Mírovo plus jsou přihrávky za obranu, které měl ale v předešlé sezóně lepší. Míra, krom jednoho, za to velkého mínusu ve hře moc nemá. Ten mínus a to mínus s velkým EM je v jeho hlavě. Jeho nervozita při hře a zejména pak v rozehrávce je více než zřejmá. Následně pak v lepším případě přichází o balónky, v tom horším přechází soupeř do brejku. Jeho druhým neduhem je až zbytečně moc dlouhé hledání spoluhráčů, majících lepší pozici na vstřelení gólu, než Míra na úkor toho, aby si vystřelil sám. Svědčí o tom i číslo v kolonce jeho vstřelených gólů. Na jeho obranu, ale musím uvést že v mnoha případech měl kopu smůly a gól z jeho hokejky už byl kolikrát naspadnutí.

Karel Dvořák – Kodl #81
Karel je hráč, který má asi nejklidnější projev hry z celého týmu. Nevím, ale zda tuto vlastnost zařadit mezi plus. V některých případech snad v jiných zase ne. Co je ale jeho velkou výhodou je poměrně dobrý forchecking, fyzička a střelba golfem, avšak za předpokladu, že trefí branku, pak je to opravdu paráda, protože jeho góly končí většinou ve vinglech soupeřovo branky. K jeho mínusům patří střelba tahem, kterou nemá skoro vůbec a právě malá přesnost střelby golfem. Jeho další nevýhodou jsou přihrávky, které ale oproti dřívějším dobám zlepšil a rozdá jich už i více. Je to ale možná tím, že už se s kluky ve druhé lajně za uplynulou sezónu sehrál a můžeme se těšit na to, že v příští sezóně to bude ještě lepší. Tolik k pravému křídlu druhé lajny Kodlovi.

Petr Fišer – Čedok #13
Petr se sám přirozeně neohodnotil, a tak jeho si vemu na pifku prozměnu já. V první řadě je to druhý člověk, který přispěl na naše stránky, po 7 letech klobouk dolů. No a jaké jsou jeho přednosti a neduhy? Čedok má nejrychlejší start na balon, zaručeně nejrychlejší první tři kroky a no pak si ho zkuste chytnout. Jako jeden z mála umí vystřelit z plného běhu a i když jeho střela netrhá sítě, tak většinou končí brankou. Střela příklepem už nepatří mezi jeho oblíbené disciplíny, ale trefit z první se už několikrát dokázal. V zápasech nepatří mezi klidné hráče a jeho pořvávání směrem k rozhodčím je občas zbytečné. Přihrávky poslední dobou zlepšil, přesto je to spíše hráč do koncovky, na tvoření hry tu budou jiní. Petr sice nemá nějakou atletickou postavu, ale v osobních soubojích ho to příliš neznevýhodňuje. Tak toliko krátce pravé křídlo druhé lajny.

Václav Hrubý – Venca #78
Venca je asi největší bojovník a srdcař, kterého v B týmu máme. Ti z nás, kteří proti němu na tréninku hrajeme víme o čem mluvím. Zdobí ho dobrá fyzička a svým dlouholetým působením v našem klubu se již může řadit do klubového inventáře. Co by se dalo Vencovi vytknout je poněkud horší držení balonu a přehled na hřišti. Jeho střely nejsou nijak prudké a jeho smůla je již trochu pověstná, ale já osobně si poměnou část jeho gólů pamatuji a bezpečně končily v horní polovině branky. Venca na svůj klid přenáší na celý tým a jako plus bych mu přiznal fakt, že nikdy neprotestoval proti jakémukoliv rozhodnutí, i když bylo v jeho neprospěch.

LukᚠBokr – Bokroš #10
Lukáš, stejně jako Venca patří k největším bojovníkům v týmu. Po fyzické stránce je dobře připravený a jeho sebevědomí je právem znatelné. To vše se promítá poprvé tuto sezonu v jeho bodové příděly, kterými pravidelně přispívá k naší úspěšné herní bilanci. Lukášovi kanadské bodování zachutnalo, a já mu to jen schvaluji, protože úspěchy křídelních útočníku se měří především body. K jeho slabším stránkám podle mého soudu patří hlavně přehled na hřišti, střela a nahrávka. Lukᚠby měl podle mého názoru zůstat na zemi a pracovat na sobě. Výsledky jsou vidět už teď.

Jan Čapek – Honza #77
Honza je jistě velkou postavou a ikonou našeho B týmu. Podle mého názoru má nejlepší držení míče ze všech hráčů. Jeho docházka na tréninky je vzorová a fyzička taktéž. Bohužel ne všechny tyto přednosti stačí ke komplexnímu hráči. Honzovi se bohužel nedaří přetavit své dobré držení míče a uvolňování se. Asi všichni známe jeho hlasité poznámky typu Já jsem myslel, že ... Já si myslím, že by Honza neměl tolik myslet, ale měl by více hrát florbal.

Miloš Jirsa – Miloš #26
Miloš je jedním ze služebně nejmladších členů našeho B týmu. Na jeho účet se dá připsat kvalitní střelba příklepem a velmi dobré držení míče. Spolu s Honzou Čapkem a Lukášem Bokrem tvoří kompletní druhý útok, kterému se letošní rok nadmíru daří. Slabinou Milošova projevu je řekl bych lehká leklost, která souvisí s menším bojovným nasazením a fyzickou přípravou. Pokud bych mohl Milošovi něco doporučit, tak by to obrazně bylo to, aby konečně uchopil hokejku i do druhé ruky.

Filip Kraus – Filip #23
Filipa já považuji za nejzkušenějšího hráče našeho B týmu. Má kvalitní a tvrdou střelu příklepem i tahem. U něj je nejlépe vidět, že se mu vžil do těla model obránce a tuto roli beze zbytku plní. Je to můj nejneoblíbenější protihráč. V týmu vždy hraje „posledního hráče“ a ač je to jeho předností, já bych mu právě něco málo z tohoto faktu vytkl. Co mi u Filipa již dlouho chybí je lepší podpora útočné fáze. Myslím si, že není vždy potřeba zaběhnout za naší branku a tam se začít rozmýšlet jak založit útok. Chtělo by to občas zvednout hlavu a rychleji a pohotověji rozehrát.

Michal Vítek – Junior, Malej Míša #4
Malej Míša je hráč asi s nejlepší střelou v B týmu. Dokáže vystřelit dobře tahem a tvrdě příklepem. Jeho nahrávky pasuji na velmi dobré. Jak střely, tak nahrávky umožňují Míšovi také bodovat v kanadském bodování. Míša v zadu moc nekazí a balon neztrácí ani proti silným protihráčům. Naopak jako mínus bych mu vytkl fyzickou připravenost s někdy přespřílišnou útočnou hru. Ví sám, že jsem mu kolikrát připomínal, aby hrál v první řadě obránce a pak teprve útočníka. Míša by měl zlepšit svůj přístup k tréninkům a zapracovat na rychlosti a důrazu.

TomᚠJaneba – Tomᚠ#2
Tomášovou velkou předností jsou kvalitní, přesné a časté nahrávky. Jeho přehled na hřišti je znatelný a zkušenosti mluví v jeho prospěch. Tomᚠztrácí míče jen zřídka a na balonu je silný. Vytkl bych mu slabou docházku na tréninky, což přímo souvisí s jeho fyzičkou. Ta by jistě mohla být o stupeň vyšší. Já si ho pamatuji ještě z tréninků v Hostivaři, kde měl dělovou střelu příklepem. Musím ale konstatovat, že tvrdost a přesnost se bohužel pomalu ztrácí. Kdo netrénuje, ten se nezlepšuje. Myslím, že Tomᚠmá největší potenciál pro hru v A týmu, ale docházka na tréninky jeho cit pro hru sráží na kolena.

Pavel Klemera – Chucky #12
Pavel se k nám do týmu vrátil po vleklém zranění a jeho chu do hry je znát. Řekl bych, že prožívá tak trochu euforii z toho, že má svůj Merkur a že může opět hrát. Pavel se angažuje téměř ve všem, co se podpory klubu týče a já bych mu chtěl za tuto snahu poděkovat. Málokdo z hráčů někdy sehnal přátelský zápas. Na druhé straně musíme přiznat, že je na Pavlovi jeho dlouhá pauza znát. Myslím, že zbrklost je vlastnost, která Pavlovu hru nejlépe charakterizuje. Slabší je také bojovnost a držení míče. Jsem rád, že na Pavlově hře jsou vidět pokroky a mohu mu slíbit, že šanci hrát zápasy dostává a dostane.

Jan Demjan – Demi #33
Demi je naším nejurostlejším brankářem a tyto jeho fyzické dispozice mu pomáhají při velké řadě zákroků. Tuto sezónu má z naší brankářské trojice jasně nejlepší statistiky, připsal si už čtyři zápasy s nulou, z toho tři v A-týmu. Jak už jsem se zmínil, tak jeho přednosti jsou především v tom, že zabírá velkou část branky a toho se snaží co nejvíce využít. Samozřejmě pak logicky nemůže patřit mezi nejhbitější brankáře. V brance někdy nepůsobí příliš jistě, ale má zároveň i štěstí, které dobrý brankář potřebuje a tak jsme v letošní sezóně jen jedenkrát s Demim v zádech odcházeli ze hřiště poraženi a to je famózní bilance. Ze všech našich brankářů má pak nejlepší tréninkovou účast, za kterou si zaslouží velkou pochvalu, protože všichni dobře víme, že bez nich tréninky nestojí za nic.

TomᚠKadlec – apka #18
apka je naším nejlepším brankářem, který v brance působí nejjistěji a v letošní sezóně to i potvrzuje. S ním v zádech se tolik nebrání a proto taky nemá zdaleka tak dobrou statistiku jako třeba Demi. Navíc patří vzrůstem mezi průměrné brankáře, zato rychlost jeho rukou je pověstná, odtud také jeho přezdívka. Je škoda, že není v brance zdaleka tak klidný jak by měl, hloupá branka ho dokáže poznamenat na dlouhé minuty a v tu chvíli není tou správnou jistotou. Myslím si, že má zdaleka nejmenší štěstí, které by brankář jeho kvalit potřeboval, aby byl ještě lepší. Jednoduše řečeno, co si sám nechytí, to za něj tyčka zastaví jen málokdy. Nicméně i tak má naší největší důvěru a já věřím, že nás dovede i k postupu. Tolik naše brankářská jednička.

Vojta Kidles – Vojta #11
Vojta je naším nejdéle sloužícím brankářem a zároveň člověkem, který se stará o celý chod našeho týmu, za což mu patří nᚠvelký dík. Poslední dobou je rovněž brankářem, který v zápasech vždy odchytá standart, má tedy nejmenší výkonnostní výkyvy, takže je na něj spolehnutí. Bohužel jeho práce mu nedovoluje trávit více času na tréninkách, z čehož vyplývá, že byl pro letošní sezónu nejméně vytíženým brankářem. Z trojice našich golmanů má nejlepší výhoz, alespoň mě se na jeho nahrávky za obranu nabíhá nejlépe. V brance je nejhbitější, ale někdy právě tato přemíra hbitosti způsobuje dojem menšího klidu, důležité ale je, že hloupé branky v zápasech už dostává jen zřídka a tak se s ním v zádech hraje dobře. Já jen doufám, že v příští sezóně bude mít více času, aby mohl v ligových utkáních nastupovat častěji. Na závěr jen dobré připomenout, že ani jednomu z brankářů nevadí fakt, svému kolegovy v zápasech krýt záda a být tedy dvojkou, což je pro chod a klid v týmu potěšující skutečnost.

07.04.2007

Blíží se konec sezóny a po 22 odehraných kolech není znám ani jeden postupující a zároveň ani všichni sestupující. V souboji o titul a postup se na posledním turnaji dokonce ve vzájemných zápasech poperou tři týmy. Konkrétně FBC Merkur Praha, F.C. Vorms a C.S.K.A. I souboj o udržení bude velmi napínavý a tak se pojďme podívat na šance oněch týmů.

1. FBC Merkur Praha - bilance 22 – 17 – 2 – 3 – 133:62 – 36 bodů
V současné chvíli vypadá tabulka poměrně dobře právě pro nás, vedeme totiž s náskokem tří bodů nad Vorms a čtyř nad C.S.K.A. celou ligu a to hlavně díky vynikající druhé polovině sezóny. Z posledních 13 utkání jsme zaznamenali 12 výher a jen jedinou remízu s AGC Malou Stranou 4-4. K postupu tedy potřebujeme uhrát jediný bod. Při této bilanci jsme soupeře poráželi vždy o dvě a více branek, dokonce jsme po první prohře s Bourbonem zaznamenali nejvyšší ligovou výhru v historii v zápase druhém 18-3. Jenže na posledním turnaji nás v prvním zápase čekají FC Vorms Praha, první zápas 1-4 a ve druhém C.S.K.A. Hlásná Třebáň, první zápas 2-10. Ani s jedním s těchto soupeřů jsme tedy neuhráli ani bod, a v případě třetího celku soutěže jsme dokonce dostali pěknou nakládačku. Bylo to ale v začátku soutěže, myslím si, že v současné chvíli jsme schopni porazit v naší lize kohokoliv, včetně těchto dvou týmů. A nakonec to právě budou muset být soupeři, kteří budou otevírat hru, protože jim bod na rozdíl od nás stačit nebude, nebo přesněji ne C.S.K.A. V případě že se nám podaří s Vorms uhrát alespoň bod, zároveň se staneme i celkovým vítězem, myslím si, že právě v tomto utkání se rozhodne o našem dalším osudu.

2. FC Vorms Praha - bilance 22 – 15 – 3 – 4 – 76:50 – 33 bodů
O všem se mohlo vlastně rozhodnout již na minulém turnaji, kdy si FC Vorms museli poradit s jak s AGC Malou Stranou tak s Třebání, aby si zachovali naději na postup. V obou případech ale nezaváhali a odvezli si tak z turnaje čtyři body a šanci na postup a vlastně i na celkové vítězství. V zápase s námi to bude souboj nejlepšího útoku s nejlepším obranou a zároveň klíčové utkání celé sezóny. Jenže i pro Vorms se bod z tohoto utkání stane postupovým, protože nelze předpokládat, že by ve druhém utkání neporazili Emco. Pak by tedy měli 36 bodů a i v případě rovnosti bodů s C.S.K.A, která jich může získat rovněž 36 mají lepší vzájemné zápasy a tedy jasný postup. Jenže jen těžko se dá spoléhat právě nato, že by si s námi jen tak rozdělili body, protože budou chtít ligu stejně jako my vyhrát. Jejich nevýhodou je pak málo produktivní útok, ale zrovna v posledním utkání s C.S.K.A tomu tak nebylo 6-4. V každém případě to mají červíci stejně jako my ve vlastních rukou, což se nedá říci o třetí Třebáni.

3. C.S.K.A. Hlásná Třebáň - bilance 22 – 15 – 2 – 5 – 119:70 – 32 bodů
Právě třetí tým tabulky musí bezpodmínečně udělat čtyři body a spoléhat nato, že buď Merkur porazí Vorms a nebo naopak. A i kdyby se tomu tak stalo, tak ve druhém zápase musí porazit vedoucí celek a jedině tak se stane rovněž jedním z postupujících. Třebáň která hraje asi nejlepší florbal si všechno zkomplikovala na posledním turnaji, kdy mohla červy porazit a na posledním turnaji pak už jen porazit SKV. Takhle má pozici z první trojice nejsložitější a osud bohužel pro ní ne ve svých rukou. Ale i tak její šance na úspěch jsou stále dobré ovšem podmíněny výsledkem utkání Merkur – Vorms. Myslím si, že když eliminujeme jejich nejlepšího hráče a vedoucího muže kanadského bodování Waltera, pak bude mít C.S.K.A. docela problém, protože on je klíčovým hráčem celé její hry. No uvidíme, o všem se rozhodne 22. dubna v hale na Děkance (mimochodem domoská hala FC Vorms ).

06.03.2007

Do konce sezóny chybí většině týmům odehrát šest utkání a tak se dá už s jistotou říci, že to bude ještě moc zajímavý závěr, hlavně v boji o postup. Nejlepší výchozí pozici máme my, protože v současné chvíli vedeme ligu, máme sice stejně bodů jako druzí F.C. Vorms Praha, ale dva zápasy k dobru.

Jenže právě nás ještě čekají všichni naši pronásledovatelé, takže současné vedení může být spíše svazující. Výhodou ale je, že máme vše ve vlastních rukou a pokud budeme pokračovat ve výkonech, které předvádíme poslední zápasy, budeme mít velkou šanci na úspěch.

Stejně tak se můžou cítit i F.C. Vorms Praha, ale stejně tak jako my, mají těžký los. Čeká je AGC, Emco, Hlásná Třebáň a my. Takže hned tři adepti na postup. Výhodou je jim stále pevná obrana, ale ti nejlepší soupeři je teprve čekají, takže právě až tyto zápasy naplno prověří kvalitu jejich defenzivy. Naopak z vedoucí čtveřice mají zase nejslabší ofenzivu, za dvacet odehraných zápasů nastříleli soupeřům 68 branek a to je zdaleka nejhorší brankový průměr, stále mluvíme v porovnání se špičkou tabulky. Jenže v důležitých zápasech nerozhoduje ofenziva, ale defenziva, takže velký pozor na ně..

C.S.K.A. Hlásná Třebáň na posledním turnaji překvapivě prohrála s B.U.H. Praha 8-10 a najednou ztrácí na nás už tři body. Jenže i ona má poměrně těžký los (Emco, Vodolka, Black Angels, Vinohrady, Vorms a Merkur). Výhodou je, že v důležitých zápasech ale umí vyhrávat, třeba nás Třebáň v prvním zápase deklasovala 10-2. Alespoň ji máme co vracet, tentokrát jim kůži nedáme zadarmo. Podle mě se o všem rozhodne na posledním turnaji, kdy budeme hrát s Vorms i s C.S.K.A. Kdyby se nám o všem podařilo v následujících čtyřech zápasech vyhrát, pak na posledním turnaji nebudeme muset na postup uhrát ani bod a naopak si budeme moci vybrat, s kým že to půjdeme nahoru.

Poslední adeptem na postup je AGC Malá Strana, ale o té už ani slovo:-)

08.01.2007

Většina týmů má již za sebou polovinu utkání, které musí v tomto ligovém ročníku sehrát a tak se pojďme za první půlkou soutěže krátce poohlédnout.. Pražská liga je i v tomto ročníku značně vyrovnaná. Především pak souboj o první dvě postupová místa bude nejspíš dramatem do posledních kol.

Na špičce tabulky se totiž usadili hned čtyři týmy. První dvě místa patří C.S.K.A. Hlásné Třebáni a AGC Malé Straně, oba týmy mají shodně 18 bodů. Podle mě je doposud nejlepším týmem soutěže právě prvně jmenovaný mančaft. V současné chvíli má nejlepší útok, 61 vstřelených branek je toho jasným dokladem. Třebáň většinu soupeřů jasně přehrává a k tomu dokáže střílet i branky. Individuální schopnosti jednotlivců patří k těm vůbec nejlepším v celé soutěži. Kombinační hra je jim velkou výhodou, která se odráží především při přesilových hrách, kde je krásně vidět, že borci vedoucího celku prostě a jednoduše umí. Pokud budou pokračovat s předvedenými výkony i nadále, asi jejich postup nikdo nezastaví. AGC Malá Strana je na tom podobně. Výhodou jim je oproti Třebáni, že hrají mnohem silovější florbal, který je v mnoha utkáních právě rozhodujícím faktorem úspěchu. I AGC se může pyšnit vysokou produktivitou v útoku, průměr 5,5 branky o tom jasně vypovídá. Narozdíl od Třebáně ale spoléhá na výkony jednotlivců, ve svých řadách má několik dobrých střelců, ale jsou ta stále ta stejná jména, která AGC táhnou a pokud zrovna oni nemají den, je tým z Malé Strany k poražení. Nicméně jsou stále pro mě velkým favoritem soutěže.

Na třetí místo poskočil FBC Merkur Praha, který se jako každou sezónu začíná probírat právě v půlce soutěže a poslední ligové ročníky má vždycky lepší až jarní část soutěže. Na první dva celky ale ztrácí jen jediný bod, a tak lze předpokládat, že i on do konečného postupového pořadí promluví. Ve vzájemném utkání s lídrem tabulky ale prohrál vysoko 3-10 a se špičkou tabulky má nepříznivou bilanci vzájemných zápasů, a tak bude v závěru muset spoléhat na nějaký bodový odstup, při rovnosti bodů by právě kvůli výše zmíněné bilanci neměl nárok. Jako jediný ale dokázal udržet již 4 krát čisté konto, i když jednou díky kontumačnímu výsledku v zápase s TJ Sokol KV B. Na čtvrtou příčku spadli F.C. Vorms Praha, kteří ještě před v 10. kole tabulce vévodili. Srazily je dvě prohry za sebou kdy podlehli TJ Sokol KV B 3-6 a IB Vodolce 4-5. Ale i přesto se mohou i nadále pyšnit vůbec nejlepší obranou v soutěži, z odehraných 12 zápasů obdrželi jen 26 branek a s průměrem něco málo přes dvě inkasované branky na zápas jsou na čtvrtém místě zaslouženě. Kdyby se jim ještě dařilo stejně dobře v útoku, byli by o to nebezpečnější. Ale Vormsové důležité zápasy vyhrávají, takže i s nimi je nutno počítat, i když na C.S.K.A. ztrácejí dva body, a ta prohrávat moc nebude.

Za vedoucí čtveřicí se naskládala další čtveřice mužstev, která ještě může myslet na postup. Především pak proto, že to jsou všechno kvalitní celky, které ale většinou nepředvádějí vyrovnané výkony. Pátí Thunder Balls Panthers po osmi odehraných kolech vedli tabulku a nyní ztrácejí na špičku 5 bodů. Je osobně bych ale na favorita nepasoval, protože hráči jsou ještě poměrně mladí a v zápasech kdy by měli bodovat se jim nedaří. Jejich největší slabinou je ale brankářský post, myslím si, že i díky této nevýhodě jsou teď tam kde jsou. Na šesté místo spadlo Emco Cholerics, které také v úvodu ligy vedlo tabulku, ale pak z nepochopitelných důvodů začlo ztrácet body a teď jich ztrácí rovněž 5. Nevím jestli to bylo tím, že Emcu chyběl vedoucí muž kanadského bodování Pavel Uher, protože na posledním turnaji už byl k dispozici a Emco prohrálo s Vodolkou 3-6 a remizovalo s posledními Black Angels 5-5. Jenže abych zase Emcu nekřivdil, Vodolka teď hraje ve velmi dobré formě a Black Angels rovněž. Ti oproti úvodu sezóny posílili a v posledních zápasech díky juniorům začli brát body i favoritům.

No a pak už jsou tu jen dva další týmy, které mají šanci stále bojovat o postup. TJ Sokol KV B má stejně bodů jako Pantheři a Emco tedy rovných 13. To je nevyzpytatelný tým, který můžou kdykoliv posílit hráči áčka čí béčka, v neposlední řadě také junioři a pak se s nimi dá hrát jen s těží. Ale bude záležet, jestli se opravdu extraligovým hráčům do naší soutěže bude chtít, spíše bych počítal s variantou sestavy plné juniorů, terá ale rozhodně nebude pro nikoho lehkým soustem. No a konečně IB Vodolka, která se prezentuje velmi zajímavým florbalem. Pro mě je to tým, který může porazit kohokoliv ale zároveň i ztratit s kýmkoliv. Jenže poslední zápasy hraje ve velkém stylu a třeba utkání s Emcem Cholerici 6-3 bylo ozdobou minulého turnaje. Stejně tak i utkání s C.S.K.A. bylo napínavé a až do konce v něm ale Vodolka nakonec na výhru nedosáhla a prohrála 3-5. Ostatní týmy už ztrácejí poměrně dost a hlavně jejich hra nedosahuje kvality prvních osmi celků, a tak si myslím, že poslední čtyřka si to rozdá v boji o udržení, pokud nebudou padat hned čtyři týmy, to bych to viděl tak, jak to právě je..

05.12.2006

Máme za sebou již 12. kolo a umístění týmů v tabulce se roztříštilo do alespoň nějakých bodových odstupů. Také se urodilo hned několik překvapivých výsledků o kterých se v tomto článku ještě zmíníme. Prozatím nejlepším mužstvem je tým F.C. Vorms Praha, které získalo 16 bodů a usadilo se na samém vrcholu tabulky.

Pravdou ale je, že na posledním turnaji měli papírově slabší soupeře, a tak se zase nemuseli tolik činit. Vormsové tedy zvítězili nad F.B.I. 4-1 a nad B.U.H. Praha 3-2. Vzhledem k posledním výsledkům této dvojice protivníků to ale zase tak jednoduché být nemohlo, koneckonců výhra jen o branku s B.U.H. je toho jasným důkazem. Jenže čtyři body doma a na historii se nikdo neptá.

Na druhém místě je C.S.K.A. Hlásná Třebáň s jednobodovou ztrátou na lídra tabulky. Ta se na svá vítězství ale určitě nadřela, v obou zápasech totiž zvítězila 5-4 a zvláště pak souboj s AGC musel být parádním zápasem. Ve druhém utkání pak o gól přehrála i B.U.H., tedy tým, který měl na tomto turnaji nejt잚í soupeře. Hrál totiž s vedoucí dvojící a oba zápasy prohrál smolně jen o jednu branku. C.S.K.A. tedy drží druhou příčku a upřímně jsem zvědavý, kdo už konečně vedoucí dva týmy o nějaké body obere.

No a jaké další zajímavé výsledky se urodili? Tak především doposud vedoucí tým FBC Thunderballs Panthers neuhrál ani bod. V zápase prvního s posledním totálně selhal a podlehl do tohoto turnaje bezbodovému celku Black Angels 4-5. No a aby toho nebylo málo, tak už ve svém prvním vystoupení podlehl na tomto turnaji opět dobře hrající Vodolce 2-6. Dobrý turnaj po dlouhé době sehrál tým Bourbonu. V prvním zápase díky vynikajícímu výkonu brankáře přehrál 5-4 Merkur, kdy za celý zápas vyslal jen 8 střel mezi tyče a hned v pěti případech z toho byla branka. Brankář Bourbonu pak z 35 střel Merkuru pustil za svá záda jen čtyři a dovedl tak svůj tým teprve k třetímu vítězství, které se dá označit za šastné. Ve druhém zápase pak v utkání kde se v závěru zápasu přelévalo skóre ze strany na stranu remizoval s Vodolkou 4-4. .

V posledním zápase turnaje hraného v hale na Chodově se pak přihodila věc vskutku nevídaná. V souboji Merkuru s pořádajícím týmem TJ Sokol KV B se ve 12. minutě druhé třetiny přerušilo utkání z důvodu překročení hodinového nájmu haly. Pořádající mužstvo totiž zaplatilo halu jen do 16.00, a tak jsme byli ze hřiště vyhoštěni již nastupujícími házenkářkami místního oddílu. Nᚠvzájemný zápas byl totiž podle rozpisu zahájen v 15.40. Sám nevím jakou bude mít tato událost dohru, ale za 7 let se mi ještě nic podobného nestalo. Tatran Střešovice C také sehrál dvě utkání, ve kterých jednou body bral 6-5 F.B.I. a jednou odevzdal AGC 0-4. Takže se nám pomalu vykreslují adepti na umístění v první polovině tabulky, uvidíme jakých změn dozná tabulka po dalším turnaji.

20.11.2006

Máme za sebou další dvě neúplná ligová kola, odehrán byl pouze jeden turnaj na Zličíně, druhý byl z mně neznámých důvodů odložen a tak se v tabulce začíná dělat pěkný guláš, protože některé týmy mají za sebou již deset odehraných utkání, jiné zase jen šest. My jsme ale své zápasy odehráli a protože jsme i celý turnaj pořádali, mohl jsem shlédnout všechna mužstva, která se zúčastnila a my se teď můžeme poohlédnout, jak zápasy vypadaly.

Tak především turnaj poznal jen tři vítěze a tři poražené. Až na výsledky Emca, které prohrálo oba zápasy se dá konstatovat, že proběhl podle papírových předpokladů. K prvnímu utkání nastoupil tým FBI Přírodní Vědy proti Bourbonu a k mému překvapení jasně zvítězil 7-2. Pravdou je, že se ale hrál poměrně vyrovnaný zápas, FBI své branky nasázela Bourbonu až v druhé polovině zápasu, kdy chlapci v červeném odpadli a přestali úplně bránit. Zato ve druhém svém utkání se Bourbon statečně rval s C.S.K.A. Hlásnou Třebání, prohrával již 1-5, ale mohutným finišem favorita potrápil a nakonec prohrál jen o branku 4-5. Pro C.S.K.A to byl již také druhý zápas, v prvním utkání smetli borci z Třebáně céčko Tatranu 7-0 a připsali si tak plný bodový zisk a znovu jen potvrdili své ambice na postup.

EMCO Cholerics, další kandidát na postup totálně vyhořel a nepřipsal si ani bod. Absence jejich nejlepšího hráče a vedoucího muže kanadského bodování soutěže Pavla Uhera byla nejspíš důležitým faktorem, protože bez něj bylo EMCO v útoku nemohoucí. V prvním zápase podlehlo Merkuru 2-5, opticky mělo možná navrch, ale vyložené šance si vytvářel jen Merkur a nakládal s nimi hanebně. Výsledek mohl být pro EMCO ještě mnohem nepříznivější. Zato ve druhém zápase s FBI se naplno projevila zoufalost v samotné koncovce a EMCO senzačně prohrálo s dobře hrajícími Přírodními Vědami 1-3. V tomto zápase si své šance vytvořilo, ale neproměnilo, i když nutno přiznat že chybělo hlavně větší štěstí. V posledním utkání pak ještě Merkur Praha napodobil C.S.K.A. Hlásnou Třebáň a vyprovodil Tatran 9-2 a se čtyřmi body na kontě se i on vrací do hry o postup.

31.10.2006

Většina týmů má již za sebou 8 odehraných utkání a vypadá to na velmi vyrovnanou a zajímavou sezónu. Především poslední dvě kola řádně nahrotila špičku tabulky. Na ní se totiž usadily hned čtyři týmy, které nashromáždili shodně 12 bodů. A co si budeme povídat, to nikdo po prvních čtyřech kolech nečekal. Alespoň tak bude soutěž vyrovnaná a každý zápas nabídne bitvu o každý bod. No a kdo že se to vlastně probojoval do první čtveřice.

Fbc Thunderballs Panthers jsou prozatím na prvím místě díky nejlepšímu skóre. V osmi odehraných zápasech nastříleli 39 branek, to je ze všech týmů nejvíc, zvláště pak poslední dva výsledky hovoří jasně pro fakt, že tento tým má svou sílu a vynikající koncovku. Ve dvou nelehkých utkání urval všechny čtyři body. To že si Pantheři poradili s Vinohrady 5-2 pro mě není takovým překvapením, jako to, že ve druhém svém utkání porazili dosavadního lídra tabulky Emco Cholerics a to přesvědčivě 6-2. Právě tady v tomto duelu bych spíše vsadil na Emco, protože se mi zdálo, že technický tým Pantherů prostě a jednoduše převálcují.

AGC Malá Strana je přesně tam, kde jsem jí od úvodu soutěže čekal, tedy na vrcholu tabulky. Prozatím na druhém místě, s 38 vstřelenými brankami druhý nejlépe střílející mančaft. I AGC si z posledního turnaje veze čtyři body a to za dvě přesvědčivé výhry. V prvním zápase přehrála Bourbon 5-1, ve druhém smetla IB Vodolku 6-1 a usadila se zaslouženě na špici tabulky. Připomínám, že jen třem týmům se doposud podařilo prohrát jen jednou, jsou to oba vedoucí týmy a F.C. Vorms Praha.

Emco Cholerics po famózním vstupu do sezóny za poslední tři zápasy dvakrát prohrálo a přišlo tak o vydřený bodový náskok právě z úvodu sezóny. Ale i přesto neztratilo kontakt, vždy jako jediné dokázalo zvítězit hned v šesti duelech a jen díky horšímu skóre mu patří prozatím třetí pozice. V posledních čtyřech zápasech si totiž pokazilo statistiku obdržených branek a díky této skutečnosti se posunulo prozatím na bronzovou příčku.

F.C. Vorms Praha je na čtvrtém místě a abych se přiznal, tak to jsem před začátkem sezóny vůbec nečekal. Ale po našem vzájemném střetnutí právě v posledním odehraném kole se již nedivím. Červíci totiž značně posílili, v jejich kádru se objevili hráči ze zkušenostmi z vyšších lig a to se jednoduše muselo někde promítnout. Na posledním turnaji neztratili ani bod a po jasné výhře nad Black Angels 5-2 si poradili i s Merkurem 4-1 a katapultovali se do čela tabulky.

Co se týče dalších výsledků mohli bychom zmínit dvě výhry B.U.H. Praha, které se pomalu zvedá z úvodních nezdarů a také dvě další prohry IB Vodolky, která se naopak ubírá opačným směrem. V tabulce pravdy má ještě kontakt se špičkou C.S.K.A. Hlásná Třebáň a FBC Merkur Praha, kteří mají shodně po sedmi bodech, ale oproti vedoucím týmům o dvě odehraná utkání méně. Uvidíme jestli se i jim podaří k lídrům přiblížit.

16.10.2006

Pražská liga má za sebou další dvě kola, která ale proběhla bez naší účasti. Nᚠtým dostal volno, a tak se pojďmě podívat, co zajímavého se událo v 5. a 6. kole této soutěže..

Další dvě kola za námi a hned několik zajímavých výsledků. Tak především vedoucí tým soutěže Emco Cholerics poprvé ztratil body a to hned s před startem sezóny podceňovanými Vorms Praha. Kádr tohoto celku musel doznat změn, protože poslední výsledky proti silným soupeřům hovoří jasně ve prospěch Vormsů. Ve druhém utkání už Emco dosáhlo plného bodového zisku, i když výhra o jednu branku s Bourbonem také není nějakým přesvědčivým výsledkem. Pravdou ale je, že Bourbon byl v plné síle, narozdíl od svého večerního utkání, kde se proti B.U.H. sešel v šesti lidech. Ale hraje se na body a ty Emco získalo dva a s deseti body se usadilo na vrcholu tabulky.

Na druhé místo se posunul tým FBC Thunderballs Panthers, který v obou utkáních zvítězil a připsal si tak plný bodový zisk. V prvním utkání přehrál o branku trápící se B.U.H. 3-2, ve druhém pak jasně zvítězil nad Tatranem Střešovice 7-4. Stejně jako Pantheři, tedy osm bodů mají ale další dvě mužstva. F.C. Vorms Praha přehráli o jednu branku Tatran C 2-1 a ve druhém připravili již zmíněnou porážku Emcu 5-1. Poslední výsledky hovoří jasně, a tak je potřeba Červi zařadit mezi kandidáty na postup. Už tradičně se vede také AGC Malé Straně, která po prvním nevydařeném turnaji opět válí a i z tohoto turnaje si veze tři body. Bod za remízu z utkání s Vinohrady 4-4 a dva z utkání s C.S.K.A. 4-3. To musel být velmi zajímavý zápas, škoda, že jsem neměl možnost toto střetnutí shlédnout. Právě C.S.K.A. Hlásná Třebáň je prozatím na pátém místě se sedmi body, po jedné porážce s AGC rozmetala zatím bezbodový tým Black Angels 7-1 a s 31 vstřelenými brankami se stává nejlépe střílejícím týmem soutěže. Naopak nejlépe bránícím jsou po 6. odehraných zápasech Vormsové, kteří obdrželi pouze devět branek a průměr 1,5 inkasované branky na zápas je obdivuhodný.

K zajímavým událostem třetího turnaje můžeme ještě přidat fakt, že B.U.H. Praha překvapivě smetli Bourbon 7-1, který tak zůstáva daleko za očekáváním a po šesti zápasech má jen tři body. IB Vodolka po prvním turnaji s plným bodovým ziskem sehrála další dvě utkání a v obou případech bez bodu. Podlehla 2-5 Vinohradům a 3-4 F.B.I. Přírodním Vědám, které naopak na tomto turnaji vyhráli i nad bezradnými Black Angels 6-2 a posunuli se do středu tabulky. Ale stále je moc brzy pasovat někoho tam či tam, každá výhra nebo prohra toho či onoho mužstva kompletně hýbe tabulkou a tak se nechme překvapit, jak se všechno bude vyvíjet dál..

08.10.2006

Máme za sebou ( A-tým) dva turnaje, tedy pro většinu týmů již 4 odehraná kola. Bez ztráty bodu vede tabulku EMCO Cholerics, které si i na druhém turnaji vedlo proti svým soupeřům více než dobře a bez větších komplikací dvakrát jasně zvítězilo. Hlavně obrana vedoucího týmu soutěže vzbuzuje respekt. Za 180 odehraných minut inkasovali jen 4krát a průměr jedna inkasovaná branka na zápas je více než vynikající..

Na druhou příčku se posunulo mužstvo C.S.K.A. Hlásná Třebáň. To si na druhém tunaji připsalo tři body. V prvním zápase jen remizovalo s F.C. Vorms Praha 1-1, zato ve druhém rozmetalo ještě nedávno účastníka 3. resp. 2. ligy FBC Merkur Praha 10-2. Výhra naprosto zasloužená, ale výsledek úplně přesně neodpovídá dění na hřišti.

Na třetí místo si po plném bodovém zisku posunula AGC Malá Strana, tedy tým, který po prvním odehraném turnaji měl na svém kontě jen jeden bod. AGC tak ukázala svou sílu a v prvním zápase bohatém na góly přehrála FBC Thunderballs Panthers 7-5. I ve druhém utkání nastřílela slušných šest kousků, brala všechny body FBI Přírodním Vědám a s 19 vstřelenými góly se tak stala doposud nejlpépe střílejícím celkem soutěže.

Na čtvrté pozici zůstal FBC Merkur Praha, který již ve zmiňovaném utkání podlehl Třebáni 2-10 a porazil Přírodní Vědy 6-1. Na 5. a 6. místě jsou ale ještě další dva týmy, které nepoznali porážku, ba naopak jen vítězství.

Zisk 4 bodů, prozatím jen dvě odehraná utkání to je vizitka IB Vodolky a Tatranu Střešovice C. Tatran do soutěže vstoupil až na druhém turnaji a byl 100% úspěšný. Takže se nám pomalu ale jistě začínají vykrystalizovávat adepti na první polovinu tabulky, nutno však podotknout, že týmy jsou na sebe v tabulce přímo namačkaní. Jediným týmem, který doposud ze čtyř odehraných utkání ještě nezískal ani bod a usadil se na nepopulárním posledním místě je Black Angels. Další turnaj bez pochyb zase pohne pořadím,takže se máme na co těšit.

18.09.2006

První turnaj je za námi a my už tedy známe první výsledky. V každém případě již můžeme s jistotou tvrdit, že to nebude o moc lehčí soutěž, než dnes již 2. liga. Na našem turnaji se až na tým Black Angels všichni jevili hlavně co se týče herní rozehranosti dost slušně.

Tabulku po dvou odehraných kolech vede EMCO Cholerics, které si k mému překvapení, jasně poradilo s AGC Malou Stranou 6-2 a ve druhém utkání podle očekávání i s Black Angels 4-1. Oba zápasy ale byly celkem vyrovnané, EMCO své soupeře dostalo až v posledních 20 minutách, zato jim pak ale branky přímo nasázelo. Druhá je IB Vodolka, taktéž jako jediná s plným počtem získaných bodů. Ta si jasně poradila s Black Angels 6-1 a ve druhém utkání přehrála i B.U.H. Praha poměrem 4-2. V prvním zmiňovaném utkání, které jsem mohl shlédnout, pozorně bránila a v útoku si počínala velmi produktivně. Druhé jsem neviděl a je pro mě překvapením, že B.U.H jim podlehlo. Na třetím místě se zatím usadil tým FbC Thunder Balls Panthers který stejně jako FBC Merkur Praha má po dvou odehraných utkáních 3 body. Pantheři remizovali 3-3 s FBI a v v přestřelce s Bourbonem brali dva body za výhru 8-5. Merkur Praha precizní obranou eliminoval útočné snažení B.U.H a zvítězil 3-0, ve druhém utkání ale jen remizoval s AGC 4-4, když inkasoval při power play AGC v poslední minutě utkání. Zápasy, které se ale dále odehráli na druhém turnaji mi nepřísluší hodnotit, protože jsem ani mužstva neviděl.

Už se mi ale podařilo zjistit, kam se ztratil TJ Sokol Krč. Tento tým se spojil s TJ Sokolem KV B, takže tu máme dalšího velmi kvalitního soupeře. Největším překvapením tak nadále zůstává fakt, že týmy, které spadly z vyšší soutěže právě sem, nedokázali své utkání vyhrát. Je ale pravda, že se ve dvou utkáních střetli navzájem, takže je potřeba i nadále s nimy počítat..

12.09.2006

Nadešel čas a po krátké tříměsíční pauze se opět náš, stejně jako další ligové týmy, vracejí do bojů tentokráte znovu v 1. pražské lize. První ligový turnaj začíná již o víkendu 16. a 17. září 2006. A jak vypadají letos naši ligový soupeři?

EMCO Cholerics
Pro nás žádná neznámá, s tímto soupeřem jsme se již ve dvou sezónách utkali. Co o nich víme? Víme, že se nám je podařilo porazit jen jednou ze čtyř vzájemných duelů.. Takže tento tým budeme přirozeně respektovat. Jinak je to soupeř velmi agresivní s důraznou koncovkou, takhle nějak si EMCO představuji i letos. A jak EMCO dopadne? To si netroufám odhadnout, jestli to letos bude či nebude na postup, to ukáží až první turnaje.. V každém případě by to měl být přinejmenším klidný střed tabulky.

AGC Malá Strana
Další tým se kterým jsme v posledních dvou sezónách sehráli čtyři utkání. S tímto týmem máme díky minulé sezóně pozitivní bilanci, třikrát jsme zvítězili a jen jednou prohráli. Jinak určitě znovu horký kandidát na příčky nejvyšší. Silnou stránkou AGC je celoplošná hra s řadou šikovných a důrazných útočníků, slabinou by mohl být brankářský post. Ale uvidíme..

SK B.U.H. Praha
Tak s tímto mančaftem máme přímo katastrofální bilanci z minulé sezóny.. A i když B.U.H. skončilo až za námi, dvakrát jsme od nich jak se říká dostali na budku.. Výsledky 3-6 a 4-8 jsou toho jasným dokladem. Jinak tým plný řekněme už dospělích borců s velmi dobře chytajícím brankářem.. Můj tip ? Se stejným kádrem jako v předešlé sezóně budou okupovat přední příčky tabulky a možná dosáhnout i na postup.

Tatran Střešovice C
Tak tento tým si netroufnu odhadnout. Opravdu nemohu tušit, kdo za třetí tým Tatranu může nastoupit a jak může být tento tým silný. Jediné co se dá vytušit je fakt, že pokud ho posílí dva lidi z A-týmu, dva z B-týmu a áčkový brankář, tak pak to bude asi problém, v tomto složení je porazit..

FBI Přírodní Vědy
Tak s tímto soupeřem jsme asi před pěti lety hráli jedno přátelské utkání a jestli si dobře vzpomínám i jednou na Vorms Cupu. Přátelák skončil nerozhodně a na turnaji jsme prohráli 4-6.. Takže jestli i jejich tým nedostál změn, pak se na vzájemný duel můžeme těšit. Nemyslím si však, že by FBI podle všech dostupných informací měli být favoritem soutěže..

C.S.K.A. Hlásná Třebáň
Tak tento tým budí respekt. Nicméně nám je znám pouze z již zmíněného Vorms cupu a to jako neporazitelná Třebáň. Pochybuji však, že se v lize bude objevovat ve stejném složení jako na turnaji na Děkance. A tak jí pasuji do klidného středu tabulky, možná i výš, ale to se opravdu těžko odhaduje..

IB Vodolka
Další neznámá.. Nikdy jsem tento tým neviděl hrát.. Ale jestli se nemýlím, tak by to měl být tým sloučený z bývalé Magny a IBKGL. Magna, nᚠsoupeř v první ligové sezóně, velmi tvrdě hrající tým s šikovnými hráči, ale jak říkám už je to 7 let.. S IBKGL hrálo kdysi naše béčko a myslím že dvakrát zvítězilo.. Vzpomínám si, že soupeř tenkrát měl dva vynikající hráče.. No uvidíme, v jakém složení se nakonec představí letos.. Můj tip? Budou se pohybovat někde kolem středu tabulky..

F.C. Vorms Praha
Osobně se na naše vzájemné souboje těším, stále jim máme z minulých let co vracet. Jinak naposledy jsme se s nimi utkali na jaře na Vorms Cupu a zvítězili poměrně jasně 5-2. Ale liga je jiná soutěž, tady se bude hrát jiný florbal. Můj tip? Střed tabulky..

FC Bourbon Praha
Dlouho to vypadalo, že Bourbon postoupí do třetí ligy, nakonec mu postup o chlup utekl. Musím říct, že je mi to líto, protože už teď se netěším na naše vzájemné zápasy.. Nejneoblíbenější soupeř, pro mě osobně kvůli jednomu hráči (pan frajer Veselý), doufám, že už skončil, pak to bude soupeř jako každý jiný. Očekávám, že po dobré sezóně zase přijde ta o něco slabší.. Takže střed tabulky..

Sokol KV B
Tým nesmírně šikovných mladých hráčů, který je takovým dvojčetem Future. Takže velmi nebezpečný mančaft s širokou hráčskou základnou. Zase ale nevím jak sestava bude vypadat a tak si netroufnu odhadnout jejich sílu. Možnost posílení týmu z vyšší souteže je další skutečností, která může řadu výsledků ovlivnit.

Black Angels
Tak jestli jsem o někom mluvil jako o neznámé pak popravdě ani nevím kde se Black Angels vzali. Bude to nějaký tým sloučený možná s postupujích Warriors?? Taky se mi někde ztratila Krč, která sestoupila z třetí ligy.. Nevím nevím.. Uvidíme až na hřišti..

FbC Thunder Balls Panthers
Tak tady je to z názvu více než jasné. Teto klub vzniknul sloučením Thunder Balls s Pantherama, takže by mohl být velmi kvalitním sokem. Ovšem do jaké míry toto sloučení může být přínosem ukážou až samotné zápasy..

FBC Merkur Praha
No a konečně taky nᚠtým.. My jsme po poměrně slušné sezóně ve třetí lize sestoupili, po roce se s AGC vracíme zpět. Ve třetí lize jsme dokázali porazit i ty nejsilnější týmy, nakonec nám udržení v soutěži uteklo až na posledním turnaji. A nᚠcíl pro sezónu letošní? Navázat na ty lepší výkony ze třetí ligy a pak můžeme i my znovu pomýšlet na špičku tabulky..

    home | odkazy | kontakt