Ond??Hanu?& Michal Cik?k

MERKUR -> lnky
24.02.2009 Co o nás napsali soupeři?
24.02.2009

Takže po dlouhé době jsem doplnil sekci články o komentáře, které sepsali naši soupeři o našich vzájemných zápasech. Tak se můžete v některých případech i pobavit.

ze stránek Athletics
7.3. 2009
Athletics vs. Merkur 6:5
"Ačkoli jsme se na utkání připravovali, těsně před ním jsme si dovolili absolutní amatérismus: omluvenky na poslední chvíli, zapomenuté doklady, pozdní příjezd na sraz, odfláknutá rozcvička a minimální taktická porada před zápasem. Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a mdle, takže než jsme se rozkoukali, bylo to 0:2. Postupně jsme se začali probírat, ale soupeř tentokráte přijel v plné síle a hrál velmi dobře, zejména v útoku, svým pohybem a důrazem nám dělal problémy. Drželi jsme se na dostřel a nakopla nás využitá přesilovka.
Nejhorším prvkem na hřišti byli, kromě soupeřova brankáře, rozhodčí. Benevolentně pouštěli sekání, blokování a zvedání hokejky, naopak nesmyslně vylučovali, třeba za nedovolenou vzdálenost při rozehrávce z rohu. Výsledkem byl nepěkný šavlový tanec, tržná rána v Bobově obličeji a přísná červená karta pro hráče soupeře v polovině poslední třetiny, když se nohou ohnal po Ondrovi Kulle, který mu držel hokejku. Rozhodně šlo o nejslabší pár, který nám v této sezoně pískal. Je s podivem, že byl nasazen zrovna na rozhodující část sezony. Myslím, že by měli problém odpískat i ligu mladších žáků. Utkání jsme tedy nakonec vyhráli. Je velmi pozitivní, že jsme se dokázali prosadit proti silnému soupeři a chybujícím rozhodčím."

ze stránek B.U.H.
31.1. 2009
B.U.H. vs. Merkur 4:5
Ach ten kyborg, ach ty zlomené hokejky, ach ti rozhodčí. Další ze smolných zápasů o 6 bodů nevyšel. Nadějné vedení 2:0 jsme rychle ztratili, za stavu 2:3 nedal Zličín penaltu, zatímco o pár minut na druhé straně kyborg proti Tomášovi uspěl. Pak už jsme marně bojovali o srovnání skore.

ze stránek Future
31.1. 2009
Future vs. Merkur 4:3
První ukatni jsme nastoupili podle predpokaldu v 8:00 mistniho casu proti Merkuru od zacatku utkani se to jevilo jako z hororove sceny jelikoz sme dostlai hodne laciny gol vinou golmana který micek po vzoru s Fortuny pouze vyrazil před sebe a souper nekompromisne potrestal. Tým se z toho dlouho snazil vzpamatovat ale musel uplynout nejaky cas když golman napravoval svou chybu dlouhym vyhozem na v predu nabihajiciho hrace který klickou obesel golmana a stav byl opet srovnan. Dlouho se nic nedelo jen to vypadalo ze tym SSK Future hraje proti 6 hracum jelikoz rozhodci bud neumel piskat a nebo nadrzoval souperi. Po chvili prelivani jsme se ujali vedeni ale to netrvalo dlouho jelikoz souper stacil do konce první tretiny ještě srovnat.
Ve druhé tretine to bylo jak na nejakem kolotoci jelikoz souper svou naprsto neuveritelnou nesportovni tvrdosti se snazil SSK znicit a udelat z hracu mrzaky coz vetsina tymu nesla spatne ale není divu. Druha tretina skoncila 0:0 a proto stav byl porad 2:2 o prestavce si vzal slovo Rob a řekl ze s takovyma prasatama proste nechce prohrat ze by to byla jeho zivotni prohra.
Tym si jeho rady asi vzal k srdci a i pres neprizen rozhodcich Merkur zatlacil na jejich pulku a snazil se vztarlit nejaky gol ale to se jim povedlo asi v 10 minute az když Podharsky prostrcil elegantne micek na Robinha a ten propalil z oleje vse co mu stalo v ceste a nebyt brana zelezna rozpadla by se. Za necelou minutu se nam z nase tlaku podarilo ještě navysti skore o 2 goly. Pote jako bysme si rekli ze vytezstvi staci a hrali sm eto na jistotu a do utoku se moc netlacili a to se nam vymstilo v case 14:36 kdy Merkur na ne pomerne hezkou akci ale naprosto statnym zakoncemim snizl na 3:4 po te si vzali Time out ale ten uz jim byl na nic jelikoz SSK si uz vysledek pohlidal.

18.1. 2009
Athletics vs. Merkur 4:1
Ačkoli jsme se na utkání dobře takticky připravili, začali jsme ospale a pustili soupeře do vedení 2:0. Postupně jsme se přece jen dostali do tempa, dobře jsme napadali a blokovali nebezpečné střelce soupeře. Vítězství nás nakonec stálo méně sil, než jsem čekal. Do trháku nás poslala krásná indviduální akce Tomáše Pytla, který přesprintoval obránce a chytře prostřelil brankáře na protější tyč. Soupeř se navíc několikrát zbytečně nechal vyloučit, čímž nám situaci ulehčil."

23.11. 2008
Future vs. Merkur 5:4
Do druhého utkání jsme nastoupili posílení o 2 hráče takže jsme měli 2 kompletní 5. A proto jsme si říkali že by mělo být utkaní jasně v naší režii a to se ukázalo již po 35 sekundách hry kdy se trefil hráč s číslem 33 (v zápise není k přečteni kdo to je). Nᚠnátlak přetrvával dále a proto se po dalších 5 minutách trefil Kiprov. Souper se ale nevzdal a 30 vteřin do konce se mu podařilo snížit na rozdíl jedné branky.
Do druhé třetiny jsme vstupovali s jasným cílem navys nas brankovy rozdil ale to se nam bohužel dlouhou dobu nedarilo narozidl od soupere kterému jsme darovali po 4 minutach hry najezd který se stestim souper promenil. Nastesti pro nas sme se z tohoto golu neposrali a nasli sme na nej odpověď v podobe Podharskyho a o 3 minuty později sme opet vedli o 2 goly když nadhernou strelou zavesil opet Kiprov. Ale po tomto golu jako bysme opet prestali se soustředit na hru a nechali se vyhecovat ke zbytečným faulum které souper promenil a stahl dvou brankove vedeni v case 11:18 na 3:4. V case 13:58 jsme dostli osobní trest 5 minut za hrubost.
Treti tretina mela byt podle naseho hecire proste nase měli sme se soustředit na hru bez zbytečných chyb a dat nejake goly na uklidneni vyhecovaného zapasu coz se nam vůbec nedarilo a ještě jsme dohravali oslabeni které souper vyuzil a srovnal na 4:4 v case 2:51 a co vic v case 5:22 jsme dostali ještě 2+10 kdy se zbytecne nechal vyloucit Kalas za nesportovni chovani. A to souper patricne vyuzil tesne před koncem vylouceni a dostal se do vedeni 5:4. Zapas spel pomalu ke konci a naší zkuseni matadori poradne bili do souperovy obrany vysilali strelu za sterlou ale ujala se az od Roba v case 9:40 kdy mu paradne nalil Zahy. Snazili sme se pokracovat v odstrelovani branky ale vypadalo to jak za války ,,Město bylo odstrelvoano ale zustalo cele‘‘ a proto si Zahy vzal v case 13:12 timeOut kde nam bylo jasne receno co od nas ocekava diky bohu nam k tomu napomohl i souper kdy se nechal vyloucit v case 13:12 a tak jsme vstupovali s jasnym cilem dat gol a ubranit tesne vitezstvi coz na zacatku nikdo necekal. Nakonec se nam to podarilo kdy opet prostřelil vse co mu stalo v cestě Rob.

9.11. 2008
Athletics vs. Merkur 6:3
"Soupeř měl jen dva hráče na střídání. Vsadil na uspávací taktiku a nahazované míče do brankoviště. Podali jsme mdlý výkon, ale podařilo se nám ubránit nejlepšího střelce soutěže Cikánka a využít dvě hrubé chyby v rozehrávce soupeře. Povinná výhra, nic víc."

11.10. 2008
B.U.H. vs. Merkur 3:7
Dvě třetiny jsme hráli s Merkurem celkem vyronané utkání, kdy jsme soupeřovy útočnou snahu drželi na uzdě. Bohužel pak přišly dvě chyby, kterými si soupeř udělal náskok, nám nezbývalo než otevřít hru a to byla voda na brankostroj soupeře.