9. turnaj   ( FBK Sokol Bubene, SSK Future C )
   8. turnaj   ( Veterni Mnek pod Brdy, FC Bourbon Praha B )
   7. turnaj   ( Ovocn Bze B, FBC Sportcentrum 2000 )
   6. turnaj   ( Las Plantas, Tatran Steovice C )
   4. turnaj   ( FC Bourbon Praha B, FBC Vysoany )
   3. turnaj   ( FBC Sportcentrum 2000, Veterni Mnek pod Brdy )
   2. turnaj   ( SSK Future C, Ovocn Bze B )
   1. turnaj   ( Tatran Steovice C, FBK Sokol Bubene )

11. turnaj / 19. - 20. ligov kolo / 5.4.2003

FBC Merkur Praha - FBC Prosex Bejx   ( 3 : 1 )
Posledn turnaj sezony jsme odehrli v 8 lidech a nakonec se nm podailo porazit i vedouc a jasn postupujc tm Prosex Bejx. Byl to z na strany vynikajc vkon. Vichni do jednoho odevzdali na hiti svoje maximum a s podporou v tomto zpase vynikajcho Vojty Kidlese se zrodil pekvapiv vsledek. Nae taktika byla oproti jinm zpasm znan defenzivn a nakonec se vyplatila. Brnili jsme v pti lidech a snaili se pechzet do rychlch protitok. V prvn tetin jsme se nejprve ubrnili tlaku naeho soupee a z ojedinl brejkov situace po pihrvce Luke Kouby ns do veden dostal Tom Votrubec, kter z blzkosti pehodil lecho branke Prosexu 1-0. Druhou tetinu jsme zvldli takt na vbornou. Soupe ns sice zmknul, ale sv vypracovan ance nedokzal dothnout do konce. Na konci druh tetiny jsme se dostali opt do peslen. Mra Houvika penechal mek Michalu Ciknkovi a ten tv v tv brankovi nezavhal 2-0. Tet tetinu jsme chtli odehrt ve stylu tch dvou pedchozch. Plny nm ale ji ve 3. minut tet tetiny zkil obrnce Prosexu, kter z dlky prostelil ve co mu stlo v cest 2-1. Paradoxn tato branka uzavela veker dal pleitosti Prosexu. Od inkasovan branky jsme toti soupee nepoutli ani na dostel a naopak jsme hrozili z rychlch protitok. Minutu ped koncem zpasu Prosex odvolal branke a pokusil se vyrovnat. Za 30 vtein nato vybojoval mek Honza Kristman poslal ho Mrovi Houvikovi a ten stelou do przdn branky zpeetil nai vhru 3-1. A pak e to nejde. koda e jsme ke kadmu zpasu v sezon nepistupovali se stejnou chut a nadenm.

FBC Merkur Praha - Las Plantas   ( 6 : 3 )
V poslednm zpase sezony jsme se utkali s tmem Las Plantas. V utkn, ve kterm nm lo stle o 5. msto konen tabulky jsme tedy nutn potebovali zvtzit. Prvn tetinu jsme odehrli ve stylu pedchozho utkn s Prosexem a dostali jsme se do veden 4-0. Prvn branku utkn vstelil Luk Teslk, kdy pohotov bekhendem dorazil stelu Ondry Hanue. Pak se po bleskov kombinaci prosadil stelou do odkryt brny Tom Votrubec. Asistenci si pipsal n nejlep nahrva Luk Kouba. Po rychlm vhozu Vojty Kidlese se z rychlho protitoku bez problmu prosadil Ondej Hanu. Pro Vojtu to byla ji est asistence v tomto ligovm ronku. Po nahrvce Mry Houviky se tak prosadil Michal Ciknek a uzavel golov et tetiny na ji ve zmnnch 4-0. Druh a tet tetina se dohrvala ji z povinnosti. V tchto dvou tetinch jsme polevili v obran a tak soupe korigoval temi brankami. Mezitm ale po krsnm vysunut Tome Votrubce se z rychlho brejku prosadil svm druhm golem v utkn Michal Ciknek. Ve tet tetin peetil nae vtzstv po nahrvce koho jinho ne Luke Kouby n obrnce Martin Chudoba 6-3. Sezona se nm tedy pli nevydaila a konen pt msto je vzhledem k prbhu cel sezony nakonec spchem.Meme jen doufat, e pt sezona bude alespon co se vsledk te lep.

10. turnaj / 18. ligov kolo / 22.3.2003

FBC Merkur Praha - FBC Vysoany   ( 3 : 4 )
V jedinm zpase na tomto turnaji jsme se utkali s druhm tmem tabulky, tedy s Vysoanama. Cel zpas byl velmi vyrovnan, my jsme v celku dobe brnili, podailo se nm vstelit i ti branky, bohuel jsme ale nedokzali pokrt soupeovi standartn situace, ze kterch padaly rozhodujc branky. V prvn tetin ns do veden dostal pknou pohotovou stelou Mirek Houvika, byla to teprve druh nae pleitost, a tak jsme mli radost nejen z branky, ale hlavn z spnost stelby. Jenome v 10. minut se nm nepodailo pokrt prvn z ji ve zmnnch standartek soupee a bylo vyrovnno. Pesto jsme nakonec prvn tetinu vyhrli. Luk Kouba, dvorn nahrava naeho tmu, pihrl Michalu Ciknkovi a ten prnikem pes pl hit zakonil svoji akci stelou k tyi 2-1. Druh tetina u nebyla z na strany tak vydaen, prohrli jsme ji 0-2. Moc anc jsme si nevytvoili a opt po jedn hrub chyb a nepokryt standartn situaci, soupe vvoj utkn obrtil ve svj prospch 2-3. V 5. minut tet tetiny bylo vyrovnno. Po stele Martina Chudoby, kterou teoval Ondra Hanu, se mek dostal do prostoru ped brankou a Honza Kristman svoj draznost vyrovnal 3-3. Pak se zaalo hrt na obou stranch opatrn a anc bylo pramlo. Bohuel jsme se to byli my, kte se dopustili dal chyby v obran a soupe tvrd trestal 3-4. Ke konci utkn jsme dostali pleitost hrt pesilovku, ale vt pleitosti jsme si nevytvoili a tak prohra o jednu branku s druhm tmem tabulky ns me jen mrzet.

9. turnaj / 16. - 17. ligov kolo / 8.3.2003

FBC Merkur Praha - FBK Sokol Bubene   ( 0 : 4 )
Soupe v 6 lidech se dostal do 6 brejk, z toho vstelil 4 branky a dvakrt nastelil tyku. Jinak nevymyslel nic. Klobouk dol.Vyhrl 4-0 a my jsme se nezmohli ani na jedinou branku. Jak vypadal zpas? no comment...obrzek si udlejte sami.

FBC Merkur Praha - SSK Future C   ( 1 : 6 )
Zpas s Future byl zpasem, ve kterm jsme nastoupili proti juniourm SSK Future a na hiti od zatku do konce utkn bylo vidt jen jedno mustvo. Jak vsledek napovd nebyli jsme to my ale n soupe. Vkov prmr Future byl 17 let, ale na hiti to vypadalo jak kdy vkov prmr na na stran ja tak 5 let. Future ns pedili ve vech smrech. V 6. minut zpasu jsme prohrvali 0-4 a vypadalo to na debakl. Teprve pot co soupe polevil, jsme se zali alespon dotkat mku. Future se svoji technikou si s nma dlali co chtli a my pobhali po hiti jak stdo vol. Natst pro ns Vojta Kidles zaal chytat stely ze stedn vzdlenosti a tak skore nenarstalo v n neprospch. Druhou tetinu jsme zali peliv brnit a sporadicky vyreli do rychlch protitok. Branku se nm vstelit nepodailo, ale podailo se udet ist konto. Tet tetina se dohrvala jenom z nutnosti. Soupe pidal po rychl kombinaci 5 branku. Je poteba rct, e tm Future se asi na posledn chvli rozhodl postoupit z tto ligy do vy a tak na posledn zpasy posl zeslenou sestavu. Future v poslednch zpasech porazili vedouc i druh tm tabulky a to dokonce 5-0, take nae prozatimn skore 0-5 nebylo zase takovou ostudou. Nakonec se nm podailo vstelit estn gol. Po ojedinl chyb v rozehrvce Future nael ped brankou Tom Votrubec Michala Ciknka a ten pod padajcm brankem snil na 1-5. Nakonec jsme obdreli jet jednu branku a zpas skonil 1-6. Z tohoto turnaje jsme si tedy nepipsali ani bod a vzhledem k tomu, e do konce sezony chybj ti zpasy a to hrajeme s prvnm a druhm tmem tabulky bude tk uhjit alespon ptou pozici.

8. turnaj / 14. - 15. ligov kolo / 1.3.2003

FBC Merkur Praha - Veterni Mnek pod Brdy   ( 3 : 3 )
Do zpasu s Veternama jsme vstoupili nejlpe jak jsme mohli. V 6. minut prvn tetiny jsme vedli 3-0 a zdlo se, e Veterni pjdou dom s pknym debaklem. Ale to bysme to nesmli bt my. Pro ns toti dn veden nen dostaten velk a prohospodait tbrankov veden nen u ns problm. Ale postupn. Bhem jedn minuty prvn tetiny se nm podailo vstelit 3 branky. To byla asn potence. Prvn branku vstelil po nahrvce Mry Houviky pkn z prvn Ondra Hanu. Za dvacet vtein rozebral prvn tok obranu Vetern a po nahrvce Honzy apka dval pkn bekhendovou stelou do poloodkryt branky Tom Votrubec 2-0. ڞasnou minutu uzavel po vysunut Luke Kouby, kter hrl v obran, Michal Ciknek stelou ke vzdlenj tyi 3-0. Lep zatek jsme si tedy pt nemohli. Bohuel to byl posledn golov zpis naeho mustva v tomto utkn. Ne e bychom si ance nevytveli, tch bylo dost. Podle zpisu jsme soupee dvakrt pestleli. Veterni ale z nhodn akce snili jet v prvn tetin a zpas dostal pro bojujc Veterny nov vznam. Sv ance se chytli bjen. Jejich brank zaal vborn chytat, zlepila se jejich obrann a ton fze a 5 minut ped koncem zpasu bylo vyrovnno 3-3. Je sice pravda, e tst tentokrt nestlo na na stran, myslm e tak tikrt se nm podailo polechtat tyku, ale na to se vymlouvat nememe. V poslednch pti minutch u se nm nepodailo ztrhnout veden na nai stranu a tak zpas skonil remzou 3-3. Ztracen bod ns me jen mrzet.

FBC Merkur Praha - FC Bourbon Praha B   ( 3 : 3 )
S tmem, kter ml ped tmto zpasem stejn bod jako my, jsme potebovali vyhrt a uthnout se na rozdl dvou bod. Zpas to byl vydaen, ale tst, kter je ve vyrovanch zpasech poteba stlo opt na stran naeho soupee. V prvn tetin se nm podailo dostat Bourbon pod tlak. Jenome ani z tch nejvyloenjch pozic se nm branku vstelit nepodailo. Kdy u jsme dostali mek za zda branke Bourbonu, zastavila ho tyka nebo bevno a tak prvn tetina skonila bezbrankovou remzou 0-0. Ve druh tetin zali padat branky. Do veden jsme se dostali my. Drazn Honza Kristman, kter hrl v toku, po pihrvce Pavla Treybala z blzka naplil mek pod bevno 1-0. Za dv minuty ale soupe vyrovnal. Pak se bekhendovou stelou takt zblzka prosadil po vysunut Luke Kouby Michal Ciknek a ztrhl veden opt na nai stranu 2-1. Bohuel jet do konce druh tetiny Bourbon nejprve vyrovnal a pot se dostal do veden. Zbvala tedy jedna tetina na obrat.Tu jsme zvldli velmi dobe. V 5. minut vyrovnal po pihrvce Honzy apka svou typickou stelou Tom Votrubec, trefil se pesn do rku a zbvalo jet dost asu na obrat. Soupe taky zaal vystrkovat rky, ale jejich ance zlikvidoval n brank Vojta Kidles. Pak pila zlomov akce celho zpasu. Michal Ciknek uklikoval dva hre narazil si o Tome Votrubce, kter ho poslal do 100% ance, jak s n naloil Michal Ciknek nen poteba rozebrat, skore se jednodue nemnilo. Nakonec jsme mohli i prohrt. Bourbon se toti dostal do podobn ance ale n brank podrel a tak zpas dospl v tomto dnu k na druh remze 3-3. Na turnaji se nm nepodailo vyhrt, ale dva body v na souasn situaci maj cenu zlata.

7. turnaj / 12. - 13. ligov kolo / 1.2.2003

FBC Merkur Praha - Ovocn Bze B   ( 4 : 3 )
S pedposlednm tmem tabulky, kter proti nm nastoupil pouze v esti lidech, jsme mli neekan velk pote. Prvn zpas s tmto soupeem jsme jasn vyhrli 10-0 a tak si nikdo z ns nepipoutl, e by to v tomto zpase mohlo bt jin. Jak napovd vsledek bylo. Na hiti jsme sice soupee pehrvali, ale stejn byla nae hra velmi patn. Bze brnili v pti lidech a vreli do nebezpench brejk. Nahazovan me od vlastn branky dlali na obran velk pote. V prvn tetin jsme si vytvoili adu dobrch pleitost, ale ujala se pouze jedna kombinace prvnho toku. Pihrvku od Tome Votrubce dostal Luk Kouba ped przdnou branku a pohotov zavsil 1-0. Ve druh tetin se nm nejprve nepodailo promnit vyloen ance a soupe z jednoho rychlho brejku vyrovnal. Na pelomu zpasu se ale konen tak trefil jeden z naich obrnc, konkrtn Martin Hrubec stelou ze stedn vzdlenosti a dostal tak n tm do jednobrankovho veden 2-1. Hned v vodu tet tetiny pidal po vhozu Vojty Kidlese z rychlho brejku tet branku Michal Ciknek a zdlo se, e je hotovo. Jene jsme nepochopiteln povolili jak v obran , tak vbec na celm hiti a soupe, a v esti, vyrovnal 3-3. Natst pro ns, se ti minuty ped koncem po pihrvce Luke Kouby opel ze standartn situace do mku Michal Ciknek a trefil pesn do rku branky, kterou jinak velmi dobe steil brank Bz 4-3. Po tto brance jsme ji soupee nepustili do vnj situace a jednobrankov nskok jsme uhjili a do konce zpasu. Radost ze dvou bod a zklamn z pedveden hry, tak by se dal strun zhodnotit tento zpas. Snad se nm ve druhm utkn poda zahrt lpe.

FBC Merkur Praha - FBC Sportcentrum 2000   ( 3 : 1 )
Druh zpas, tentokrt s poslednm tmem tabulky, kter se na tento turnaj seel ve velmi dobr sestav, jsme odehrli o nco lpe ne pedchoz s Ovocnmi Bzemi. Sportcentrum poslen dopoledn vhrou nad Veterny hrlo velmi dobe a kdyby se schzelo na kad turnaj v takovto sestav, tak si troufm tvrdit, e by se i udrelo. My jsme oproti prvnmu zpasu zali hrt trpliv z obrany a to se nm nakonec vyplatilo. V prvn tetin jsme si dn vyloen ance nevytvoili a soupee jsme takt do dnch nepoutli. Hra se po vtinu asu odehrvala nkde ve stedu hit, nebo v osobnch soubojch u mantinelu. Druhou tetinu jsme pitlaili a Karel Dvok po nahrvkch Martina Chudoby dvakrt prostelil branke Sportcentra z ctihodn vzdlenosti. Prvn stela do brny doplachtila a druhou tvrdou stelu po zemi soupev brank propustil pod svm tlem 2-0. Dostali jsme se tedy do veden a hra se uklidnila. Navc po dalm pknm vhozu Vojty Kidlese se prosadil z ostrho hlu Michal Ciknek stelou pod horn tyku a zdlo se, e se bude utkn dohrvat. Bohuel pro ns takka z protitoku soupe tastn snil, kdy vyuil nepozornosti na obrany a branke a nahozenm na na brnu se neekan radoval 3-1. Tmto vsledkem skonila tak druh tetina. V zvren sti jsme se soustedili na pozorn brnn a soupeovu branku jsme ohroovali pouze sporadicky. Vsledek jsme udreli a do konce utkn a radovali se tak z plnho bodovho zisku na tomto turnaji. Pedveden hra sice nebyla stle uspokojiv, ale body jsou body, a ty my potebujeme.

6. turnaj / 10. - 11. ligov kolo / 7.12. 2002

FBC Merkur Praha - Las Plantas   ( 9 : 1 )
Zbaveni vekerch postupovch anc jsme s klidnou hlavou nastoupili proti tmu, kter se v minul sezon dostal a na druhou pku a letos do naeho vzjemnho utkn vstupoval se stejnm bodovm ziskem, tedy 8 body. Paprov to ml tedy bt vyrovnan zpas, ale jak u vsledek napovd nebyl. Tm Las lantas jsme pehrli ve vech smrech a zaslouen vyhrli. Prvn tetinu jsme soupee jen vyjmen poutli na nai plku, a tak bylo sp na naich toncch vstelit prvn dleitou branku. V 8. minut utkn se to podailo Michalu Ciknkovi, kter po pihrvce Pavla Treybala schoval svou stelu za obrnce a zavsil 1-0. O dv minuty pozdji soupe dostal vhodu pesilovky a Mirek Houvika po asistenci branke Vojty Kidlese z rychlho brejku zvil na uspokojivch 2-0. Druh tetina se odehrvala ve stylu t prvn. Michal Ciknek po pihrvce Luke Kouby trefil k tyi a Pavel Treybal po samostatn akci uzavel svou prvn brankou v sezon skore po druh tetin na klidnch 4-0. Minulou sezonu jsme s tmto soupeem vedli 3-0 a behm poslednch t minut jsme ztratili cel toto veden a tak jsme udlali ve proto, aby se situace neopakovala. Michal Ciknek v oslaben vypchl mek a zakonil bekhendovm blafkem 5-0. Za 30 vtein ji v plnm potu utekla dvojice Ondra Teslk, Michal Ciknek a posledn jmenovan zvil na 6-0. Pak se trefil stelou z dlky i n zatm jedin bezgolov obrnce Martin Chudoba, opt po asistenci Vojty Kidlese a bylo hotovo. Soupe z nhodnho brejku zkorigoval vsledek na 7-1, ale posledn minuty utkn patili opt naim stelcm. Michal Ciknek svm ptm golem v utkn z prvn trefil nahrvku Pavla Treybala a celkov skore uzavel 14 vtein ped koncem utkn Ondra Hanu, kter si poradil s nahrvkou Mry Houviky 9-1. Prvn zpas jsme tedy zvldli na jedniku a vili jsme, e i druh utkn bude probhat ve stejnm duchu.

FBC Merkur Praha - Tatran Steovice C   ( 4 : 4 )
V odpolenm utkn jsme narazili na nevyzpytateln tm Tatranu Steovice, kter na minulm turnaji prohrl ve co se dalo, a tak na tento turnaj poslal reprezentanho golmana a hre A-tmu v jedn osob Tome Kafku a dalho borce z B-tmu. Nutno dodat, e jen dky tmto dvou hrm zpas skonil pro Tatran remzou. Pravda ale je, e na mlem jsme mli my. Ji v 6. minut utkn jsme prohrvali 0-3. Takhle dsiv zatek utkn jsme jet nezaili. Soupe ns toti v vodu utkn zatlail na nai polovinu a my se nedokzali ubrnit. Z letargie ns probral a nhodn, ale chytr gol Mry Houviky, kter z hlu naplil mek do obrnce a ten skonil v sti 1-3. Vichni jsme se tedy pesvdili, e i ten nejlep golman je jen lovk a zalo se nm hrt hned lpe. Celou druhou tetinu jsme pozorn brnili a snaili se vsledek utkn co nejdve zkorigovat. Dlouho se nm ale nepodailo branke Tatranu pekonat. Odpovdnost na sebe nakonec vzal ten nejmn zkuen Ondra Hanu. Nutno dodat, e v celm zpase jsme vichni hrli dobe, ale byl tu lovk kter dokzal cel zpas zvrtit. V 11. minut druh tetiny se po pistren Martina Peka prv Ondra Hanu dostal k odraenmu balonku a pohotov ho poslal do st. Ten nejkrsnk gol si ale schoval a do zvren minuty druh tetiny. Standartn situaci rozehrl Mra Houvika a Ondra Hanu trefil z hlu pesn pod horn tyku. kolck chyba branke Tatranu a perfektn vyuit 3-3. Na zatku posledn tetiny Ondra Hanu odstoupil s trnou rnou v oblieji, a tak nemohl uzavt svj hatrick, kter by urit dal. Bohuel pro ns, pi na pesilovce, jsme se vzadu dopustili chyby a museli jsme faulovat. Z nsledn nazenho trestnho stlen se atoplet, posila z Bka Tatranu, nemlil 3-4. Pak u to byl jen souboj naich hr s brankem Kafkou. Deli jsme, tlaili a nakonec se nm podailo vyrovnat. Dv vteiny po uplynut na pesilovky po pihrvce Luke Kouby z plky tahem vystelil Michal Ciknek a vzhledem k tomu, e byl brank Tatranu dobe clonn nam tonkem, mek skonil v sti. Posledn minuty se ji dohrvali, dlbu bod v tu chvli brali ob strany 4-4. Mon se zaalo blskat na lep asy, uvidme.

5. turnaj / 9. ligov kolo / 23.11. 2002

FBC Merkur Praha - FBC Prosex Bejx   ( 1 : 2 )
Jestlie minul turnaj byl pro ns velmi dleit, tak v zpase s Prosex Bejx lo o vechno. Jedin vhra by ns udrela v kontaktu s prvnmi msty a ila by dl relativn postupov ance. Minul turnaj jsme hrli s tmem Vysoan, velkm favoritem na postup, ale v tomto utkn jsme se na vlastn ki pesvdili, e tu je jet jeden a dokonce lep tm. Cel utkn probhalo ve velmi vypjat atmosfe, k vidn bylo obrovsk nasazen a i kdy branek moc nepadlo, tak si troufm tvrdit, e toto utkn by s pehledem zapadlo do 3. ligy. Byl to boj o kad centimetr. V prvn tetin byla hra z obou stran vyrovnan, piem my jsme nepromnili ti tutov ance a soupe svoji velkou anci jak u prav nae tradice, samozejm s pehledem promnil 0-1. Tmto vsledkem skonila prvn tetina. Ve druhm djstv pokraovala nae snaha o vyrovnn, ale vechny nae pokusy konili na obtavch obrncch Prosexu, nebo je zlikvidoval jeho brank. Naopak soupe zaal vyret do nebezpench protitok a jednu ze svch anc otel o ty. Ostatn ance pochytal Vojta Kidles. Tet tetinu se soupe uzavel na vlastn polovin a zaal brnit a pitom vyrel do rychlch protitok. V 9. minut tet tetiny jsme se nakonec dokali i my. Po pihrvce Martina Peka, na posily z B-tmu, vystelil tahem z plky Martin Hrubec a nechytatelnou dlovkou trefil lev horn rek 1-1. Zdlo se, e utkn skon spravedlivou remzou, ale po nepochopitelnm nedorozumn naeho obrnce s nam brankem, mek doplul ped przdnou brnu a rychl tonk Prosexu rozhodl v ase 44.19 o vsledku celho utkn. Podali jsme tm heroick vkon, ale bohuel jsme nedokzali vytit s nejlepm tmem tabulky ani ten bod, kter jsme si zaslouili.

4. turnaj / 7. - 8.ligov kolo / 10.11. 2002

FBC Merkur Praha - FC Bourbon Praha B   ( 3 : 8 )
Na turnaji, kdy jsme se utkali s lepmi tmy na ligov tabulky, jsme totln selhali. V prvnm zpase proti tmu Bourbonu ns sice po 25 vteinch dostal pknou stelou z hlu Michal Ciknek do jednobrankovho veden, asistenci si pipsal brank Vojta Kidles, ale byla to nae posledn svtl chvilka v zpase. Soupe potom toti zaal z minima tit maximum a nm se pouze podlamovali kolena. Kdy toti sv ance nevyuijete a soupe ze t stel vst stejn poet branek, pak vm neme pomoc ani bh. Cel prvn tetina probhala v tomto duchu a tak stav 1-3, jet nebyl tak hroziv. Bohuel jsme se nepouili a v tomto duchu pokraoval cel zpas. Ondej Hanu dotlail po pihrvce Mry Houvika mek za zda branke Bourbonu, ale snioval ji na 2-5. Soupe pokraoval v bezstarostn he a z rychlch protitok pidval dal branky. V 7. minut posledn tetiny se skore zastavilo na pro ns velmi nelichotivch 2-8. Zpas byl tedy ztracen, a tak u jen Luk Kouba potil na stranu pknou brankou z otoky a kosmeticky upravil vsledek ne 3-8. Bohuel ho u nikdo z ns nedokzal napodobit, alespon co by se branky tkalo a tak Merkur zaznamenal svoji nejvy historickou porku v ligov souti. V odpolednm zpase ns pitom ekal soupe o tdu lep.

FBC Merkur Praha - FBC Vysoany   ( 2 : 5 )
Proti vedoucmu mustvu tabulky jsme nastoupili v okletn sestav, ale co se vkonu te jsme odehrli ze vech dosavadnch utkn nejlepch prvnch 25 minut. Soupe byl hlavn siln v zadnch adch, respektive jeho obrnci ve vech smrech pedili tonou slu Vysoan. Nejene byli schopni s pehledem tvoit hru, umli skvle brnit a v neposledn ad pidvat i dleit branky. Ale jak jsem se ji zmnil na zatku prvnch 25 minut jsme na hiti kralovali my. Soupe se ped na brnu dostval sporadicky a my si s postupem asu vytveli stle vt brankov pleitosti. Prvn tetina nakonec skonila bez branek, a tak spokojenost byla oboustrann. V 5. minut druh tetiny se nm povedla standartn situace a Tom Votrubec po rozehrvce Luke Kouby poslal n celek do zaslouenho veden. Kdy v 8. minut jsme dostali monost zahrvat trestn stlen a Luk teslk s pehledem promnil 2-0, zdlo se, e soupe, kter doposud nebyl zvykl o dv branky prohrvat, se polo. Opak byl pravdou. Veden ns ukolbalo a bhem 4 minut, tedy jet do konce druh tetiny soupe vyrovnal a poslze velmi pkn po pehozen na zdi cel utkn otoil 2-3. Prv v tchto fzch zpasu se ukzala prav sla Vysoan. Posledn tetinu jsme odehrli v duchu celho zpasu s Bourbonem, take soupe pidal dv branky a utkn zaslouen vyhrl. Vpadek na konci druh tetiny ns tedy stl cel zpas a v neposledn ad taky vechny optimistick nadje pro postup.

3. turnaj / 5. - 6. ligov kolo / 26.10. 2002

FBC Merkur Praha - FBC Sportcentrum 2000   ( 7 : 2 )
Po dvou vhrch na pedchozm turnaji, jsme chtli i v tomto nsledujcm, pln bodovat. Prvn se nm do cesty za tymi body postavilo mlad mustvo Sportcentra. Po celkem vyrovnan prvn tetin, alespo co se hern innosti te, jsme paradoxn prv my prohrvali 0-2. Druh tetina u zcela vyznla v n prospch a to i vsledkov, vstelili jsme 3 branky a dostali se tak do jednobrankovho veden. Mirek Houvika, Michal Ciknek a Luk Kouba se postarali o obrat v utkn na pijatelnch 3-2. Na prvn branku nahrval Luk Teslk a dva gly pipravil Tom Votrubec. Tsn veden se nm hned v vodu tet tetiny podailo zvit a to zsluhou Luke Teslka, kter po asistenci naeho branke Ondry Vrby pkn trefil odkryt horn rek 4-2. Pak se v rozmez jedn minuty dvakrt prosadil prvn tok a bylo rozhodnuto. Michal Ciknek pipravil po chyb soupee branku pro Tome Votrubce, kter zavsil pod bevno a stejn tak udlal Michal Ciknek tentokrte po pihrvce obrnce Martina Chudoby 6-2. Takovto vsledek odpovdal prbhu celho stetnut a veden bylo zaslouen. Brankov et celho utkn nakonec uzavel ten, kter ho naal, tedy Mirek Houvika, znovu po asistenci Luke Teslka. Prvn zpas se tedy vydail, a tak k pln spokojenosti zbvalo pehrt ve veernm utkn Veterny z Mnku.

FBC Merkur Praha - Veterni Mnek pod Brdy   ( 6 : 5 )
Pehrt Veterny, to byl n veern kol. S tmem, kter se potlouk ve spodnch pkch tabulky, to neml bt problm, ale skutenost byla jin. Nakonec meme prv my mluvit o tst, e jsme ukoistili oba body. Utkn se pitom pro ns vyvjelo dobe. Po dvou brankch Tome Votrubce a jedn Michala Ciknka jsme v vodu druh tetiny vedli 3-1. Za zmnku stoj, e dv branky jsme vstelili v poetn vhod, co byla dobr vizitka na pesilovky. Jak u je ale u ns zvykem veden jsme neudreli. Soupe za dv minuty snil a o minutu pozdji dokonce vyrovnal. Do veden jsme se ale dky pesn tref Martina Hrubce z dlky dostali opt my. Bohuel jsem nm tento jednobrankov nskok nepodailo udret. Do konce druh tetiny zbvalo 20 vtein, kdy soupe vyrovnal 4-4. Take se vlastn hrlo odznova. Tet tetina byla u velmi vypjat, take se spe bojovalo ne hrlo. Musm ct, e Veterni hrli jak o ivot a jejich agresivn pistupovn ke vem naim hrm se jim dlouho vyplcelo. Nakonec jsme se hrub chyby dopustili my, po naem faulu zahrval soupe trestn stlen a s pehledem promnil 4-5. To u se psala pro ns kritick 10. minuta tet tetiny. Pak se nm ale podailo Veterny zmknout a vsledkem byla vyrovnvac branka Michala Ciknka, kterho do brejkov situace vysunul Honza Kristman. A pak osud zpasu vzal do rukou nkdo nahoe. Veterni se nepochopiteln porazili sami a to velmi kuriozn vlastn brankou. Nkdo ns tam nahoe musel mt rd a daroval nm bod navc. Dkujeme.

2. turnaj / 3. - 4. ligov kolo / 12.10. 2002

FBC Merkur Praha - SSK Future C   ( 7 : 5 )
Druh turnaj byl pro n tm asi zlomov, protoe zavhn v jednom ze dvou zpas, by bylo, co se te postupovch anc, velmi kritick. Natst jsme odehrli kvalitn zpasy a v obou ppadech jsme dokzali vyhrt a vytit 4, velmi dleit body. Prvn zpas s SSK Future ale nevypadal tak slibn, jak o nm hovo vsledek. Stav po dvou tetinch byl pro ns velmi nepzniv, prohrvali jsme 3-5, ale po fantastick tet tetin, si troufm tvrdit, e jsme nakonec zvtzili zaslouen. Cel dv tetiny jsme ale tahali za krat provaz. Vdy jsme museli dotahovat jednobrankov nskok soupee. V prvn tetin se trefil Michal Ciknek, kter promnil nahrvku Tome Votrubce zpoza branky a Mirek Houvika promnil ze stejn situace po piklepnut Luke Teslka. Tetina nakonec skonila jednobrankovm vedenm Future 3-2. Ve druh tetin sice Luk Teslk opt vyrovnal na 3-3, po pihrvce Mry Houviky pkn zblzka pehodil branke, ale soupe do konce tetiny opt odskoil, tentokrt u na rozdl dvou branek. V tu chvly by na ns nevsadil asi ani ten nejvt optimista. Future, vybaveni adou technicky vysplch hr, bvalm reprezentantem a hrem z prvn ligy v jedn osob a v neposledn ad kvalitnm brankem byli na koni, a tak byly ance na spch v zpase pramal. Ale jak jsem ji ekl, famozn tet tetina rozhodla o celm utkn a v n jsme hrli prim my. Po tyech brankch na prvn lajny, z toho ta posledn byla do przdn branky, jsme zpas zcela otoili a vyhrli. Po dvou brankch dali Michal Ciknek s Tomem Votrubcem, dv asistence si pipsal Tom Votrubec, po jedn Michal Ciknek s Lukem Koubou. Nakonec tedy prv tato trojice rozhodla o vsledku celho utkn. Dky samozejm pat celmu mustvu, kter soupee v prbhu cel tet tetiny nepustilo na dosah na branky.

FBC Merkur Praha - Ovocn Bze B   ( 10 : 0 )
Poslen fantastickou vhrou nad Future jsme tm z dolnch pater tabulky doslova pevlcovali. Za vechno asi jasn hovo vsledek 10-0. Co vc dodat. Hrli jsme v pohod, nadlili jsme soupei povstnou destku, neobdreli jsme branku a hrli snad i pohledn florbal. Pravda je, e soupe byl co se te hern innosti nevyspl, je teba ho ale pochvlit za bojovnost a fair-play hru, kter za stavu jak svtil na tabuly, byla obdivuhodn. Nedovedu si pedstavit jin tm, kter by takto vysoko prohrval a pesto se neubral k zkenm faulm nebo slovnm narkm. V tomto smru soupei pat n dk. Popisovat vechny brankov situace by byla velk prce a tak jen ve zkratce. Po prvn tetin bylo o vsledku rozhodnuto. Vyhrli jsme j 4-0 a vzhledem k tomu, e i druh tetina skonila stejnm brankovm rozdlem, v posledn jsme se soustedili spe na obranu aby nm njak hloup gol nepekazil ist konto. Za zmnku stoj 4 branky Tome Votrubce, dv branky a dv asistence Luke Kouby, branka a ti asistence Michala Ciknka, prvn branka Ondry Hanue za A-mustvo a tak ist konto a jedna asistence Vaka Marvana, kter tento druh zpas dne chytal. Ze dvou zpas jsme tedy vytili pln bodov zisk, vylepili si celkov skore a posunuli se na 4. msto tabulky. Spokojenost a radost byla na na stran a meme si jen pt, aby se nae neporazitelnost na tomto turnaji promtla i do toho nsledujcho a srie vtznch zpas se prodlouila.

1. turnaj / 1. - 2. ligov kolo / 28.9. 2002

FBC Merkur Praha - Tatran Steovice C   ( 1 : 2 )
Nae ji tvrt sezna zaala, bohuel pro ns, ve stylu tch pedchozch. Na prvnm turnaji jsme ze dvou zpas nevytili ani bod a ocitli se tak a na plnm dn ligov tabulky, jednodue eeno ostuda. Je poteba ale ct, e jsme neprohrli nhodou, ale zcela zaslouen. V prvnm zpase jsme se stetli s tmem Tatranu Steovice C. Soupe sice neoplval njakmi hvzdnmi hri, jak by se u tohoto tmu pedpokldalo, nicmn na na, msty ubohou hru to stailo. Vyjadovat se slovem k takto nevydaenmu utkn je velmi tk a tak radji jen ve zkratce. Jak u vsledek napovd utkn bylo velmi dramatick, a jak minulost prav, v takovchto dramatickch utkn vtinou tahme za krat provaz. Ani tentokrt tomu nebylo jinak. Po prvn tetin jsme prohrvali 0-1 a tak a Mirek Houvika po pihrvce Luke Kouby vyrovnal na 1-1 ve tetin druh. Bhem dalch nkolika minut jsme mli nkolik vbornch pleitost strhnout veden na na stranu, bohuel se nm nepodailo trefit ani przdnou brnu, a kdy se nm podailo pekonat soupeova branke, ve za nj obstarala jeho tyka. Tet tetina probhala v duchu tch dvou pedchozch. Soupe ml ale vce tst a 3 minuty ped koncem rozhodl o vsledku celho zpasu. Pak nm nezbvalo ne otevt obranu a vrhnout se do toku. Nevytili jsme nic, soupe si stav utkn bezpen uhldal a nakonec mohl i zvit, proti tomu byl ale n brank Vojta Kidles, kter jako jedin zaslou pochvalu za toto utkn. Konen vsledek 1-2 byl zpeetn. Ale to hor mlo teprve pijt.

FBC Merkur Praha - FBK Sokol Bubene   ( 3 : 5 )