FBC Merkur
FBC Merkur
  MERKUR
statistika
priprava
historie
rekordy
fotogalerie
  SEZÓNY
2017 / 2018
 tabulka
 statistika - Merkur
 utkání
2016 / 2017
 tabulka
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2015 / 2016
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2014 / 2015
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2013 / 2014
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2012 / 2013
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
2011 / 2012
 tabulka
 statistika
 statistika - Merkur
 komentare
 utkání
 B - tym
2010 / 2011
2009 / 2010
2008 / 2009
2007 / 2008
2006 / 2007
2005 / 2006
2004 / 2005
2003 / 2004
2002 / 2003
2001 / 2002
2000 / 2001
1999 / 2000SKS


Copyright © 2022
Ond??Hanu?& Michal Cik?k

MERKUR -> Historie
Tým FBC Merkur Praha byl založen někdy v zimě roku 1998. Jádro týmu tvořili studenti Gymnázia Pernerova ( Michal Cikánek, Tomáš Votrubec, Vojta Kidles, Martin Čermák, Honza Kristman ). Na prvním tréninku jsme se sešli v šesti lidech a ani v duchu jsme nedoufali, že nakonec se z našeho mini-týmu stanou dvě družstva hrající dnes 1. pražskou a 3. pražskou ligu.

Zkušenosti s florbalem jsme měli již z výše uvedeného gymnázia a někteří z nás hráli už při škole za FBC Hamsters Praha. Jenomže v tomto týmu vládla zvláštní atmosféra, nic nefungovalo tak jak mělo, a tak se skupinka na popud Honzy Kristmana (nejstaršího z nás ) odtrhla a založila svùj vlastní tým, který byl pojmenován, ač to tak nevypadá po jedné hospùdce na Palmovce ( Merkur ), kterou jsme jako středoškoláci poměrně často navštěvovali.

Celý rok jsme tedy věnovali tréninku a náboru nových hráčù. A hned z té první náborové vlny jsme nabrali dnešní jádro A-týmu. Hned v úvodu přišli Lukáš Kouba, Pavel Trejbal a Martin Chudoba a zanedlouho další student gymnázia Pernerova Honza Čapek. V tak zvané druhé náborové vlně se k nám připojili kluci a naši kamarádi z Teplic, kteří postupně přiváděli další a další své kamarády, a tak je z nás nakonec takový pražsko-teplický klub. Jména jako Karel Dvořák, Václav Marvan, Jan Demjan, Martin Pešek (Teplice), Honza Dvořák,Láïa Hora, Venca Hrubý a Ondra Hanuš, Filip Kraus, Dan Øíha, kluci z plakátu (Lukáš Bokr, Miloš Jirsa a Michal Bartoš) a další a další dnes tvoří dobře fungující tým FBC Merkur Praha. Do této chvíle se ještě připojili: Michal Vítek, Jirka Homolka, Jirka Bodlák, Petr Fišer, Pavel Klemera, Ondřej Vocetka, Josef Kubovský.

Sezóna 99/00 byla naší první a hned celkem úspěšnou. Skončili jsme sice až osmý, ale v konkurenci tehdejších týmù to byl nakonec docela úspěch. Do tehdejšího kádru už patřili také hráči jako byl Svojítka,Weiss, Schauta a bratři Cibulkové. I když musíme přiznat, že bez čtveřice Michal Cikánek, Tomáš Votrubec, Honza Kristman a Lukáš Kouba, kteří dohromady nasbírali snad 9/10 všech bodù by to bylo horší .

Sezóna 00/01 již byla o poznání lepší a konečné třetí místo za takovými týmy jako Sokol Krč a SSK Future dávalo našemu družstvu nadějné vyhlídky a třeba příští rok i na postup. Taky se k nám připojili další dva kamarádi z gymlu (Míra Houžvička a Lukáš Teslík), takže tým postavený na dobrých kamarádech šlapal.

Sezóna 01/02 byla zajímavá hned z několika dùvodù. Co se výsledku týče tak jsme ambice na postup ztratili již v první polovině a tak nás mohl těšit jen fakt, že jsme v konečné tabulce předstihli odvěkého rivala tým FBC Hamsters Praha. Založili jsme B-tým a tím tak dali příležitost všem. Rezerva A-týmu si v první sezoně také nevedla úplně nejhùř a skončila v klidném středu tabulky.

Sezóna 02/03 a páté místo bylo zklamáním a tak jsme se postupně začali smiřovat s faktem, že tuto soutěž budeme hrát až do smrti. B-éčko ani nezklamalo ani nijak zvláště nepřekvapilo a skončilo páté.

Sezóna 03/04 byla, je a bude naší první úspěšnou, tedy postupovou sezonou. Asi z nejtěžší tabulky, ve které jsme kdy hráli, se nám podařilo postoupit z druhé pozice za vynikajícím Emcem Cholerics, i když o první příčce rozhodovalo skóre ze vzájemného zápasu a naše radost nebrala konce. Po neuvěřitelných 5 sezonách jsme se dočkali a dostali se do velmi prestižní 1. pražské ligy.

Sezóna 04/05 Jestliže jsme o poslední sezóně mluvili jako o jedinečné, pak právě tato byla co se týče výsledkù vùbec nejlepší. Ve velmi vyrovnané 1. pražské lize jsme předvedli nevídané jaro, z jedenácti odvetných zápasù jsme 10krát zvítězili, jednou remizovali a drtivým finišem nakonec zaslouženě vyhráli a postoupili do 3. celostátní ligy. Tato soutěž je již tak kvalitní, že udržení alespoò na rok by bylo velkým úspěchem. I naše Béčko zaznamenalo velký úspěch a ve stále se zlepšující konkurenci v šesté lize skončilo na velmi uspokojivém třetím místě.

Sezóna 05/06 Naše první a mám takový pocit, že poslední sezóna ve třetí celostátní soutěži. Nevedli jsme si špatně a prakticky ještě v posledních dvou zápasech jsme v případě dvou výher mohli ligu zachránit, nestalo se tak, a tak nás v následujícím ročníku čeká naše známá 1. pražská liga. Nestačili jsme především fyzicky, k tomu se přidala řada nemocných nebo neúplně zdravých a k záchraně tak bylo ještě dál. Naše Béčko zaznamenává výkonnostní sestup a jeho šestá příčka budiž toho dokladem. Ale zklamání to určitě zase není, ono je to rok od roku jednoduše těžší.

Sezóna 06/07 Mé pocity byly špatné, po roce a vlastně obhájení titulu v 1. pražské lize se stěhujeme zpět do vyšší tentokráte již 2. ligy. Vyhráli jsme zaslouženě a to především díky vynikající druhé polovině soutěže. Zdobil nás nejúdernější útok, druhá nejlepší obrana a výkony brankářù, kteří velkou měrou přispěli ke konečnému triumfu. A aby toho nebylo málo, tak se po letech ukázalo taky naše béčko a svou soutěž suveréním zpùsobem vyhrálo. Za celou sezónu jen jednou prohrálo a jednou remizovalo a postupuje tak o ligu výš. Byla to tedy nakonec nadmíru vydařená sezóna pro obě naše mužstva a mistrovský double je toho jasným dùkazem. Snad se obou týmùm podaří příští ročník ligy udržet.

Sezóna 07/08 Po dvojitém postupu se v tomto ročníku konal znovu double jenže směrem dolù. Tentokráte jsme sestoupili z 2. ligy z předposledního místa se ziskem pouhých 15 bodù a od záchrany nás tak dělilo rovných 8 bodù. Kvalita mužstev byla dál než ta naše a liga prošpikovaná rezervami extraligových mančaftù byla jednoduše nad naše síly. Ani B-tým se ve vyšší soutěži neohřál a skončil třetí od konce, což rovněž na záchranu nestačilo.

Sezóna 08/09 Jako každou sezónu jsme po katastrofálním úvodu po zbytek soutěže doháněli značné manko a to si ve 3. nejvyšší soutěži žádné mužstvo dovolit nemùže. Zápasy jsme ale hráli vyrovnané z 10 proher jsme rovných 8 prohráli o jeden gól. Nakonec díky vynikajícímu závěru a na posledním turnaji výhře nad vítězem SSK Future B se nám ligu o dva body podařilo udržet. Béčko znovu nepodávalo optimální výkony a v řadě zápasù hrající v 7 lidech nedokázalo ligu udržet a tak padá znovu o ligu níž.

Sezóna 09/10 Pokračovali jsme v duchu sezóny předchozí a po celý ročník se nám dařilo držet nad sestupovou příčkou. Nakonec s bilancí 10 výher 4 remíz a 10 proher jsme obsadili se ziskem 34 bodù 7. příčku a to se v konkurenci tak silných týmù počítá. Bohužel jsme zaznamenali historicky největší porážku od pozdějšího vítěze FBC Start 98 a to 1-17, v odvetě jsme ale prohráli pouze 5-6. Zajímavostí je, že jsme byli se 143 vstřelenými brankami třetím nejproduktivnějším týmem soutěže. Třetí ligu se nám tedy podařilo znovu udržet. Béčko v poslední soutěži obsadilo bramborovou příčku, alespoò mělo pozitivní bilanci 13 výher 1 remíza a 6 proher.

Sezóna 10/11 Tentokráte málo kdo věřil, že se nám s čím dál mladšími soupeři podaří udržet krok a hlavně nějakým zpùsobem udržet tuto soutěž. Bilance 8 výher 2 remízy a 14 proher stačila na čtvrtou příčku od konce, která se nakonec díky shodě okolností stala poslední nesestupovou. Øadu turnajù jsme hráli v zubožené sestavě a tak se střídali dobré výkony se slabšímy. Od pozdějšího vítěze Mladé Boleslavi B jsme ale znovu dostali naloženo a to dokonce dvakrát 3-9 a 0-13. A pakliže jsme v předchozí sezóně byli prodiktivním týmem, tak v této jsme naopak se 155 brankami byli druhým vùbec nejhùř bránícím týmem soutěže. Ale co cíl udržet ligu byl nakonec tak jako tak splněn. Béčko znovu obsadilo v poslední soutěži čtvrtou příčku, ale tentokráte s negativní bilancí 7 výher 3 remíz a 8 proher.

Sezóna 11/12 Pakliže jsme v minulé sezóně měli stěstí a udrželi se v soutěži, tak letos to byl naopak kopec smùly. Naše bilance 9 výher - 5 remíz - 10 proher, celkový zisk 32 bodù nakonec stačil na první sestupovou příčku. Tři body, tedy jediná výhra nás dělila od 4. místa a nebýt dvou kontumací našich soupeřù v boji o udržení, skončili bychom ve středu tabulky. Nevídaná smùla nás tak posouvá do ligy níže, tak uvidíme co se vlastně pod námi hraje. Naše béčko totálně propadlo z 18ti odehraných kol si připsalo 12 porážek a kdyby se soutež nerozšířila, hrálo by znovu jen poslední soutěž. Do příští sezóny se nám podařilo získat tři posily z rozpadlé FBI, tak snad pomohou v áčku či béčku k lepším výsledkùm.

Sezóna 12/13 Po dlouhém období se nám sezóna velmi podařila a to platilo pro oba naše týmy. Áčko se umístilo na druhé příčce (bilance 16 výher 4 remízy a 4 prohry) nakonec s přehledem stačila na postup. Byli jsme nejlépe střílejícím 131 branek a rovněž nejlépe bránícím týmem soutěže 64 obdržených. A naše béčko za vydatné podpory Jirky Břeha a Martina Olivy rovněž vybojovalo třetí příčku, která ale také shodou okolností stačila na postup. Takže podruhé v naší historii mùžeme slavit postupový double. Oba týmy to ale budou mít v příštím ligovém ročníku těžké, úspěchem by bylo v každém případě pouhé udržení.

Sezóna 13/14 V jubilejní 15. sezóně měly obě naše mužstva jediný úkol, a to pokusit se ve vyšší lize udržet. A-tým díky famozní první polovině soutěže dokonce okupoval prùběžné druhé místo tabulky, nakonec se ale i díky výskytu zranění a únavy nepodařilo tuto příčku udržet. Shodou okolností ale i konečné 6. místo stačilo na postup o ligu výš, kam jsme ale nakonec díky absenci trenéra s licencí a mládežnického týmu stejně postoupit nemohli. Ale celkově velmi kvalitní sezóna a řada dílčích úspěchù, mimojiné dvakrát skalp prvního týmu tabulky. Béčko si i díky podpoře hráčù z A-týmu rovněž vedlo velmi obstojně a ve vyrovnané tabulce skončilo ve středu tabulky a soutež rovněž udrželo. Sečteno podtrženo velmi dobré výsledky a celková umístění.

Sezóna 14/15 Velmi slabá sezóna pro obě mužstva. Jen v začátku soutěže se ještě A-tým držel, ale pak jsme se zhroutili jak domeček z karet. Na několik posledních turnajù jsme sestavu lepili jak to jen šlo, nebylo vyjímkou, že na zápas chybělo až devět hráčù základní sestavy. Na zranění opravdu smolný ročník, který jsme tak tak dohráli a nakonec zaslouženě spadli o ligu níže. B-tým na tom byl podobně a díky nedostatku hráčù a hlavně proto, že ani z A-týmu nebylo kde brát, jsme se rozhodli pro další sezónu náš rezervní tým úplně zrušit. V nadcházející sezóně tak budeme fungovat jako jeden jedniný tým a snad nás nepotkají takové problémy se sestavou.

Sezóna 15/16 V prùběhu..

    home | odkazy | kontakt